MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podczas wakacji w blisko stu białostockich szkołach i przedszkolach trwają remonty. Miasto realizuje też 12 inwestycji

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wojciech Wojtkielewicz
Obecnie w blisko stu białostockich szkołach trwają prace naprawcze i remontowe. W wakacje w 12 placówkach oświatowych realizowane są też inwestycje. Ich koszt to blisko 44,5 mln zł.

W wakacje, podczas gdy dzieci i nauczyciele odpoczywają, w wielu białostockich szkołach i przedszkolach zachodzą wielkie zmiany.

- Wakacje to odpowiedni czas, by przeprowadzać w placówkach oświatowych remonty i inwestycje. I tak jest w tym roku - mówi Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku. - W tej chwili w 98 placówkach na terenie miastach trwają remonty - to 32 przedszkola, 36 szkoły podstawowe i 30 szkół ponadpodstawowych. Łączna wartość tych prac to ponad 7 mln zł.

Prace te polegają m.in. na wymianie podłóg, drzwi, stolarki, oświetlenia, ogrodzenia, instalacji elektrycznej, sanitarnej, malowaniu czy szpachlowaniu. Remonty obejmują np. sale dydaktyczne, szatnie, łazienki, stołówki, kuchnie, korytarze, dachy i place zabaw.

- To bieżące naprawy, które są potrzebne do tego, by dzieci i pracownicy czuli się w szkołach i przedszkolach jak najlepiej - zaznacza Rafał Rudnicki.

Jedną z placówek, w których aktualnie trwają prace, jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5. Miasto zrealizowało tu już m.in. remont przedsionka oraz holu szkoły, wymianę dwuskrzydłowych drzwi wejściowych i okien w przedsionku i portierni czy naprawę dźwigu towarowego w stołówce szkolnej. W planach jest remont korytarza – łącznika z blokiem sportowym, remont łazienki personelu oraz wymiana separatora tłuszczów.

- Cieszymy się, że możemy remontować naszą szkołę. Dzięki wsparciu Miasta możemy przygotować ją do tego, by dzieci i nauczyciele powrócili we wrześniu do warunków na miarę szkoły XXI wieku - podkreśla Marta Brzozowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5.

Remonty dotyczą też innych placówek. Chociażby w Szkole Podstawowej nr 10 im. Izabeli Branickiej przy ul. Spacerowej 6 prowadzone są takie prace, jak wymiana podłogi i malowanie ścian w świetlicy, wymiana podłogi i ścian w stołówce, adaptacja miejsca na gabinet specjalisty, wymiana murków przed wejściem do szkoły. W Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza trwa remont sali nr 13, a w sierpniu zaplanowano remont kuchni. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 4 im. Sybiraków przy ul. Częstochowskiej 6A zostaną m.in. wyremontowane: stołówka szkolna i łazienki obok sali gimnastycznej. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki przy ul. Rumiankowej 13 zostanie wykonany remont dwóch sal lekcyjnych i korytarza oraz klatki schodowej wraz ze schodami wejściowymi do oddziału przedszkolnego.

W 12 białostockich placówkach realizowane są też właśnie inwestycje. Będą one kosztować miasto łącznie prawie 44,5 mln zł. Wśród nich jest budowa placu zabaw, wymiana stolarki okiennej, budowa stołówki z aulą, budowa sal gimnastycznych czy budowa budynku warsztatów.

– Inwestycje w placówkach oświatowych realizujemy systematycznie i konsekwentnie. Wykorzystujemy wszystkie możliwości i okazje, aby obiekty, w których uczą się najmłodsi i białostocka młodzież, były nowoczesne, komfortowe i sprzyjające nauce – mówi Przemysław Tuchliński, wiceprezydent Białegostoku.

Inwestycje są realizowane w białostockich placówkach:

 • Przedszkole Samorządowe nr 14 (Al. J. Piłsudskiego 20/4) – wykonanie przyłącza co i instalacji ciepłej wody wraz z modernizacją łazienek (wartość umowy 550 tys. zł).
 • Przedszkole Samorządowe nr 14 (Al. J. Piłsudskiego 20/4) – budowa placu zabaw (wartość umowy 303,8 tys. zł).
 • Przedszkole Samorządowe Nr 47 (ul. Św. Wojciecha 14) – wymiana stolarki okiennej (wartość umowy 149 568 zł).
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 / SP Nr 42 (ul. Sokólska 1) – wymiana nawierzchni placu (wartość umowy 584 127 zł).
 • Szkoła Podstawowa nr 28 (ul. Warmińska 55) – przebudowa instalacji elektrycznej (wartość umowy 1 058 661 zł).
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (ul. Narewska 11) – budowa budynku stołówki z aulą (wartość umowy 9 422 520 zł).
 • V Liceum Ogólnokształcące (ul. Miodowa 5) – budowa sali gimnastycznej (wartość umowy 11 054 540 zł).
 • Została zakończona budowa Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 Zespołu Szkół Elektrycznych (Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 14) – trwa dostawa i montaż ekranów i projektorów do CKZ (wartość umowy 538 773 zł).
 • Zespół Szkół Technicznych (ul. Stołeczna 21) – modernizacja sal lekcyjnych z zapleczem i ciągiem komunikacyjnym (wartość umowy 487 948 zł).
 • Zespół Szkół Gastronomicznych (ul. Knyszyńska 12) – budowa sali gimnastycznej (wartość umowy 11 189 759 zł).
 • Zespół Szkół nr 16 (ul. Zwycięstwa 28) – budowa budynku warsztatów (wartość umowy 2 462 380 zł).
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Antoniuk Fabryczny 40) – budowa sali gimnastycznej (wartość umowy 6 688 931 zł).

Zobacz też:

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny