MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych w Białymstoku. Na uczniów czeka kilkaset miejsc

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Marcin Jakowiak/UM Białystok
W białostockich szkołach średnich trwa rekrutacja uzupełniająca. Najwięcej wolnych miejsc pozostało w szkołach branżowych.

We wtorek (18 lipca) absolwenci podstawówek, po dwóch miesiącach oczekiwania dowiedzieli się, czy udało im się dostać do wymarzonych szkół średnich.

Na absolwentów szkół podstawowych w prowadzonych przez Miasto placówkach czekało ponad 6,7 tys. miejsc. Większość w liceach - 3356, nieco mniej w technikach - 2532 oraz 884 miejsca w branżowych szkołach I stopnia. Okazało się, że podczas pierwszej rekrutacji do żadnej z wybranych przez siebie szkół w Białymstoku nie dostało się 719 osób. Już teraz mogą one wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca. Ich lista w danych szkołach ostała opublikowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty we wtorek, 25 lipca. Informacja o wolnych miejscach jest również dostępna w elektronicznym systemie naborowym oraz w poszczególnych szkołach.

Na uczniów czeka wciąż prawie pół tysiąca miejsc. Większość z nich dostępna jest w szkołach głownie branżowych. Przykładowo, zarówno w Branżowej Szkole I stopnia nr 10 ZS nr 10 oraz Branżowej Szkole I stopnia nr 1 ZSE dostępnych jest po 28 miejsc, a w Branżowej Szkole I stopnia nr 4 ZSG - aż 59.

Znacznie mniej osób biorących udział w rekrutacji uzupełniającej może ma szasnę trafić do liceów bądź techników. W I Liceum Ogólnokształcącym pozostało jedynie 9 miejsc, a IV Liceum Ogólnokształcące może przyjąć do siebie jeszcze 16 uczniów.

Przez trzy dni, od 25 do 28 lipca do godz. 15.00 kandydaci będą mogli złożyć wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Rekrutacja uzupełniająca przebiega na analogicznych zasadach jak rekrutacja zasadnicza, również z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone przez komisję rekrutacyjną 8 sierpnia o godz. 10.00.

Rodzice kandydatów przez kolejne trzy dni, do 11 sierpnia do godz. 15.00 będą musieli potwierdzić wolę ich przyjęcia - w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych zostaną podane do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną 14 sierpnia o godz. 10.00

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny