PlusLiga. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki odetchnęli. Wreszcie zwycięstwo po pięciu porażkach. Skra Bełchatów pokonana 3:2

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przerwali serię pięciu porażek z rzędu
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przerwali serię pięciu porażek z rzędu Lucyna Nenow / Polska Press
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, po pięciu porażkach z rzędu w PlusLidze, pokonali na własnym boisku PGE GiEK Skra Bełchatów 3:2. Zwycięstwo to pozwoli suwalczanom złapać nieco oddechu w kontekście walki o utrzymanie. Suwalczanie awansowali w tabeli na 12. miejsce i mają 10 punktów więcej niż ostatnia drużyna Enea Czarni Radom.

To było drugie zwycięstwo suwalczan nad wielokrotnymi mistrzami Polski z Bełchatowa. W pierwszym meczu podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza pokonali Skrę 3:1. Teraz w Suwałkach wygrali po tie-breaku 3:2. Wygrana bardzo ważna, odniesiona po pięciu porażkach z rzędu, zwiększająca dystans nad goniącymi w tabeli Czarnymi Radom.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Goście wyszli na prowadzenie 14:13 po skutecznej akcji Dawida Konarskiego. Losy partii zadecydowały się w końcówce, gdy Skra zdobyła kilka punktów z rzędu i wygrała 25:21.

Gospodarze w drugim secie szybko uzyskali dwa, trzy punkty przewagi. Dobrze atakowali Paweł Halaba i Bartosz Filipiak. Prowadząc 20:10 stało się jasne, że Ślepsk Malow nie wypuści już wygranej w tej partii. Tak też się stało podopieczni trenera Kwapisiewicza zwyciężyli do 13.

W trzeciej partii role znów się odwróciły i to Skra dominowała. W połowie seta bełchatowianie wygrywali 12:8. Gdy Konarski zatrzymał w bloku Filipiaka było już 18:12. Ostatecznie goście wygrali do 18.

Sytuacja na boisku w Suwałkach zmieniała się, jak w kalejdoskopie. Kolejny set to przewaga suwalczan, którzy doprowadzili do tie-breaka wygrywając 25:19.

W decydującej partii Ślepsk Malow rozbił rywali. Halaba i Filipiak atakowali ze skrzydeł. Ataki ze środka też przynosiły punkty. Efekt wygrana 15:10 i całego meczu 3:2.

Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, żeby podbudować się psychologicznie. Nasza gra wyglądała różnie, nie mogliśmy wygrać. Potrafimy w jednym secie grać bardzo dobrze, a drugiego oddać przeciwnikowi. Cieszy, że wygrywamy przed własnymi kibicami, przerywamy złą passę porażek. Do końca sezonu gramy z całą górą tabeli. Nie możemy jednak patrzeć z kim gramy. Musimy wyjść na boisko i zagrać twarda siatkówkę. Grać na maksa we wszystkich jej elementach - powiedział środkowy Ślepska Malow Suwałki Konrad Stejer.

Kolejny mecz Ślepsk Malow zagra dopiero 7 marca o godz. 18.20, u siebie, z Projektem Warszawa.

Ślepsk Malow Suwałki - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:2 (21:25, 25:13, 18:25, 25:19, 15:10).
Ślepsk Malow: Matias Sanchez 1, Konrad Stajer 10, Bartosz Filipiak 26, Ziga Stern 11, Paweł Halaba 21, Jakub Macyra 12, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Maksim Buculjević
Skra: Dawid Konarski 16, Ilja Petkow 8, Grzegorz Łomacz 1, Mateusz Poręba 6, Adrian Aciobanitei 16, Bartłomiej Lipiński 17, Benjamin Diez (libero) oraz Wiktor Nowak, Przemysław Kupka 1, Łukasz Wiśniewski, Jakub Rybicki, Pierre Derouillon 2.
MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk Malow).