PlusLiga. Pewna wygrana za trzy punkty siatkarzy Ślepska Malow Suwałki na Śląsku

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:0
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:0 Tomasz Kawka
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki odnieśli drugie pewne zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Na wyjeździe pokonali GKS Katowice 3:0 będąc w każdym secie wyraźnie lepsi od gospodarzy, którzy w obecnych rozgrywkach jeszcze nie wygrali ani jednego seta.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza przyjechali do Katowic podrażnieni porażką we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów 0:3.

Na początku pierwszego seta lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy prowadzili dwoma punktami. Jednak w końcówce do głosu doszli siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Dobrze w ataku spisywał się Bartosz Filipiak. Suwalczanie zniwelowali przewagę gospodarzy i wygrali bardzo pewnie 25:19.

Drugi set, chociaż zaczął się od wyniku 3:0 dla gospodarzy, to jednak przebiegał z przewagą podopiecznych trenera Kwapisiewicza. Suwalczanie szybko doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie 10:6. Gospodarze jednak, także w ekspresowym tempie, dzięki ofensywie Jakuba Szymańskiego doszli do Ślepska Malow Suwałki. W końcówce po zablokowaniu Szymańskiego i skutecznym ataku Filipiaka drużyna z Suwałk odzyskała rytm i wygrała 25:22.

W trzeciej partii drużyna z Suwałk miała wynik cały czas pod kontrolę i wygrała 25:20 notując drugie zwycięśtwo w nowym sezonie PlusLigi.

- Punkty zdobyte na trudnym terenie, zwłaszcza w Katowicach, gdzie w ostatnich dwóch sezonach były pięciosetowe batalie można uznać za bezcenne. W pierwszym secie do 16, 17 punktu byliśmy minimalnie z tyłu. Jednak potrafiliśmy zniwelować przewagę i zagrać bardzo dobrą końcówkę. W drugim secie z kolei za szybko straciliśmy czteropunktowe prowadzenie, ale mądra gra w końcówce w zagrywce i bloku w samej końcówce dała nam zwycięstwo. Trzeci set to już bardzo dobra gra naszego zespołu - powiedział po spotkaniu trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz.

GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (19:25, 22:25, 20:25)
GKS: Kozub, Domagała, Usowicz, Krulicki, Vasina, Szymański, Mariański (libero) oraz Jarosz, Fenoszyn, Adamczyk
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Macyra, Gallego, Halaba, Stern, Czunkiewicz (libero) oraz Stajer
MVP: Bartosz Filipiak