Piłka nożna: Nasze drużyny coraz lepsze - rezerwy Sokoła i Krynki wygrywają

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Zawodnicy Krynek (żółte koszulki) w tym sezonie prezentują dobrą formę
Zawodnicy Krynek (żółte koszulki) w tym sezonie prezentują dobrą formę Fot. krynki.futbolowo.pl
Rezerwy Sokoła wygrywają mecze w dobrym stylu. Ostatnio rozbili Pomorzankę Sejny 3:0. Nie gorzej w A-klasie spisuje się drużyna Krynek, która ograła Korycin 2:1.

Coraz lepiej się wiedzie drużynom z naszego powiatu w niższych ligach. W okręgówce znakomicie radzi Sokół II Sokółka. Prowadzeni przez Zdzisława Sidorowicza młodzi piłkarze po siedmiu kolejkach są samodzielnym liderem ligi.

W ostatniej kolejce do Sokółki zawitał spadkowicz z IV ligi - Pomorzanka Sejny. Jak się okazało rywal to już nie ta drużyna, co przed rokiem.

Sokółczanie w dobrej formie

Młodzi sokółczanie zagrali dobre spotkanie, czego efektem były trzy zdobyte bramki. W 27. minucie do siatki gości trafił Makal. Kilka minut później było już 2:0. Bramkarza z Sejn pokonał Kul. Po przerwie sokółczanie zdobyli jeszcze jedną bramkę. W 80. minucie wynik meczu ustalił Woronowicz. Tym samym pozycja lidera została utrzymana.

Teraz każdy pojedynek dla sokółczan będzie bardzo trudny. Oby wytrwali presję bycia liderem i na tej pozycji zakończyli obecny sezon.

Nieco gorzej wiedzie się beniaminkowi - Sudovii Szudziałowo. Piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Bacha przegrali kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe ulegli Koronie Dobrzyniewo. W 57. minucie jedyną bramkę strzelił Biełaga. Już za tydzień dojdzie do derbów powiatu w lidze okręgowej. W Sokółce rezerwy Sokoła zagrają właśnie z Sudovią Szudziałowo.

Krynki na fali

W A-klasie znakomicie radzi zespół z Krynek. W ostatnim ligowym pojedynku na własnym obiekcie piłkarze ograli Korę Konar Korycin 2:1. Aktualnie krynczanie zajmują drugie miejsce, stając się tym samym jednym z pretendentów do awansu. W starciu z Korycinem sędzia pokazał aż 12 kartek z czego dwie czerwone dla zespołu gości. Bramki dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobywali: Tumiel oraz Kirejczyk.

W ostatniej kolejce nie doszło do spotkania w III lidze: Huragan Morąg - Dąb Dąbrowa Białostocka.

Spotkanie przełożono na prośbę piłkarzy Mirosława Kulhawika. Nowy termin to 22 września.