Trzymajcie kciuki! Photon - robot, który pomaga w nauce programowania małym dzieciom - jest na liście nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP! w kategorii Startup pl.

Czytaj też: 21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Konkretnie o tytuł ubiega się firma założona przez projektantów i konstruktorów Photona - Photon Entertainment sp. z o. o.

Na liście została przedstawiona następująco: "Spółka jest twórcą i producentem pierwszego na świecie interaktywnego robota edukacyjnego dla dzieci, który rozwija się z dzieckiem.

Poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty robot wprowadza dzieci w świat nowych technologii i uczy je m.in. podstaw programowania. Urządzenie stworzyli absolwenci i studenci Politechniki Białostockiej, których zainteresowania dotyczą nowoczesnej robotyki. Robot jest wykorzystywany w ponad 450 placówkach edukacyjnych w Polsce, a także w Niemczech, Szwecji, Australii i Singapurze."

Dodajmy, że instytucją zgłaszającą Photona była Fundacja Technotalenty

Historię powstania i rozwoju białostockiego projektu opisywaliśmy wielokrotnie, co nie dziwi, bo rozwija się ona ciekawie i dynamicznie.Można ją też śledzić na profilu Photona na Fb.

Przypomnijmy też, że wiosną tego roku, podczas XI edycji rankingu Innowacje Kuriera Porannego, twórcom Photona przypadł w udziale tytuł Wynalazcy Roku.

Czytaj też: Świat zabiega o Photona. Ludzie rzucają pracę dla wywodzącego się z Białegostoku robota

Czytaj też: Photon, endoproteza, piwo... Znamy laureatów 11. edycji rankingu Innowacje (zdjęcia i film)

Czytaj też: Białystok. Robot Photon wyrusza w świat ze stadionu [ZDJĘCIA]

Dodajmy jeszcze, że Andrzej Duda, Prezydent RP, miał już okazje poznać Photona.

Czytaj też: Photon u prezydenta Andrzej Dudy. Białostocki robot w Pałacu Prezydenckim

Prezydent RP Andrzej Duda ogłosi laureatów i wręczy im statuetki 15 listopada br. podczas „Kongresu 590” w Rzeszowie.

Sonda: czy białostoczanie są zadowoleni z wyników wyborów samorządowych?