Perspektywy 2017. Ranking Uczelni Akademickich. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na 22 miejscu

(adek)
Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Ranking Perspektyw 2017 przyznał 22 pozycję Uniwersytetowi Medycznemu w Białymstoku. Według Perspektyw to najlepsza podlaska uczelnia

Najlepsza podlaska uczelnia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pnie się w górę w kolejnym rankingu Perspektyw 2017. W obecnej edycji został sklasyfikowany w ścisłej polskiej czołówce najlepszych uczelni na 22 pozycji. W ubiegłym roku było to 25 miejsce.

W rankingu Perspektyw znalazł się również Uniwersytet w Białymstoku. Zajął 45 miejsce. Politechnika Białostocka została umieszczona w przedziale 51-60.

Całą listę znajdziesz w: Ranking Uczelni Akademickich 2017

- Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to prestiżowa, prężnie rozwijająca się uczelnia wyższa, wyróżniająca się na tle polskich ośrodków akademickich zachwala Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. - Uczelnia dysponuje profesjonalną kadrą naukowo - dydaktyczną, która zapewnia wysoki standard nauczania i stanowi środowisko opiniotwórcze dla potrzeb regionu. Przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.Liczba 129 profesorów tytularnych oraz 141 doktorów habilitowanych na 814 nauczycieli akademickich, daje jeden z najwyższych wskaźników i plasuje Uniwersytet w czołówce wszystkich uczelni w Polsce.Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z Premierem i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W lipcu 2012 roku, w pierwszym konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zyskało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW). To prestiżowe wyróżnienie otrzymało jeszcze tylko 5 ośrodków naukowych w Polsce.

W kwietniu 2013 roku CBI zostało laureatem Podlaskiej Marki Roku 2012.

30 września 2013 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki oceny potencjału naukowego ponad 960 jednostek naukowych. Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej uzyskał prestiżową kategorię A+ jako najlepsza jednostka spośród wszystkich ocenianych w grupie nauk o życiu. Najwyższa punktacja spośród wydziałów lekarskich w Polsce kategoria A została przyznana Wydziałowi Lekarskiemu z Oddziałem Stomatologii i Nauczania w Języku Angielskim. Wydział Nauk o Zdrowiu otrzymał kategorię A zajmując wysoką pozycję w rankingu.

W 2011 r miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita wyróżnił naszą Alma Mater tytułem "Uczelnia o najwyższej efektywności naukowej" (1 miejsce w Polsce) oraz "Kuźnia Kadr 2011".

Aktualnie na 14 kierunkach kształci się 4696 studentów, w tym 287 studiujących w języku angielskim. Studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Bibliotece.Oferta edukacyjna uczelni jest stale dostosowywana do potrzeb rozwijającego się rynku pracy. Uniwersytet posiada dwa kierunki unikatowe: Logopedię z Fonoaudiologią i Elektroradiologię II stopnia.

Uniwersytet wydaje dwa czasopisma, w tym obecne na Liście Filadelfijskiej - Advances in Medical Sciences oraz znajdujące na liście MNiSW - Progress in Health Sciences.

Pracownicy wyjeżdżają na liczne stypendia naukowe, staże, szkolenia, wizyty studyjne w najlepszych ośrodkach naukowych i dydaktycznych na świecie. W ostatnich latach gościliśmy profesorów wizytujących między innymi z takich ośrodków jak Mayo Clinic, National Institute of Health in Bethesda, Harvard Medical School, University of Pennsylvania.

Uczelnia dysponuje bardzo nowoczesną infrastrukturą do prowadzenia badań naukowych: Centrum Medycyny Doświadczalnej, Euroregionalnym Centrum Farmacji i Centrum Badań Innowacyjnych.

Na uczelni działają koła naukowe i organizacje studenckie, w ramach których studenci prowadzą badania kliniczne, zdobywają praktyczne umiejętności, biorą udział w konferencjach naukowych oraz rozwijają swoje zainteresowania

Rysunek Pałacu Branickich. Widok od strony parku.Trwa rozbudowa i modernizacja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, głównej klinicznej bazy dydaktycznej Uczelni.

Siedzibą władz Uczelni jest XVIII-wieczny Pałac, usytuowany w centrum miasta, wokół którego w bliskiej odległości znajdują się budynki dydaktyczne, dwa szpitale kliniczne, oraz domy studenta i obiekty sportowe.

Przeczytaj też: Perspektywy STEM. Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2016

Zobacz również: Współpraca UMB z I LO w Białymstoku

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie