Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pekaes otworzył Agencję Celną w Białymstoku, która usprawni odprawę towarów obsługiwanych przez sieć dystrybucyjną firmy

peż
Otwarcie Agencji Celnej Pekaes w Białymstoku związane jest z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi celne i rozwojem współpracy z takimi krajami, jak Białoruś, Ukraina oraz Rosja. Obecnie możliwe jest tu dokonywanie zgłoszeń celnych w procedurach standardowych. Pekaes planuje uruchomienie kolejnych usług w zakresie obsługi celnej Klientów w Białymstoku – w pierwszej kolejności procedur uproszczonych i magazynu czasowego składowania.
Pekaes otworzył Agencję Celną w Białymstoku, która usprawni odprawę towarów obsługiwanych przez sieć dystrybucyjną firmy
materiały prasowe

- Rozwój usług celnych w Pekaes wynika nie tylko ze stałego wzrostu liczby ładunków, które powierzają nam klienci, ale również z poszerzania współpracy z partnerami firmy z całej Europy w ramach usług drobnicy międzynarodowej - wyjaśnia Maciej Bachman, prezes spółki Pekaes. - Nasza spółka zapewnia profesjonalne doradztwo, jak i reprezentację klientów przed organem celnym oraz innymi instytucjami państwowymi, jak np. Sanepid czy Wojewódzkie Inspektoraty Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Ponadto świadczymy szereg usług dodatkowych, takich jak np. obsługa karnetów TIR i ATA oraz zabezpieczenia na przewóz towarów w ramach wspólnotowych procedur tranzytowych.

Pekaes, jeden z czołowych operatorów logistycznych w Polsce, notuje stały wzrost zainteresowania usługami celnymi. W Agencji Celnej w Błoniu, gdzie mieści się centrala firmy, odprawiane są między innymi przesyłki dyplomatyczne. W biurze w Czechowicach-Dziedzicach spółka realizuje odprawy eksportowe towarów do Afryki Południowej, Chile, Afganistanu, a także osprzętu elektrycznego do Wietnamu, Nigerii, Nowej Zelandii oraz różnorodnych produktów do Bahrajnu.

Pekaes otworzył Agencję Celną w Białymstoku, która usprawni odprawę towarów obsługiwanych przez sieć dystrybucyjną firmy
materiały prasowe

– Pekaes wzmacnia swoją sieć Agencji Celnych mając również na uwadze zmiany, które przyniesie planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Mamy wszelkie niezbędne pozwolenia i procedury konieczne do obsługi wymiany towarów z krajami nie będącymi członkami UE. – dodaje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Międzynarodowej Pekaes.

Grupa Pekaes ma obecnie trzy Agencje Celne, a dodatkowo obsługa zleceń celnych prowadzona jest także w ramach usług świadczonych przez Działy Spedycji Morskiej w Gdyni i Szczecinie oraz Dział Spedycji Lotniczej w Warszawie. Białostocka Agencja Celna znajduje się przy ul. Aksamitnej 8 A, na terenie parku logistycznego Panattoni.

Czytaj też: Panattoni Park Białystok - pierwsze centrum logistyczne w regionie - oficjalnie otwarte

To tam w styczniu tego roku przeniesiony został Oddział Pekaes Białystok wraz z otwarciem nowoczesnego terminala dystrybucyjnego klasy A, który poszerzył skalę możliwości operacyjnych firmy w regionie.

Obiekt zapewnia sprawną obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych Pekaes. To przestronna, funkcjonalna konstrukcja, o powierzchni całkowitej blisko 2 tys. mkw. Wyposażony został w niezbędne urządzenia techniczne wspierające obsługę przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Zgodnie z polityką firmy, w obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne, a z myślą o pracownikach, stworzono przyjazną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Podlasie to jeden z tych regionów Polski, który przeżywa obecnie intensywny rozwój. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost naszej działalności, którego efektem jest uruchomienie terminalu w nowej lokalizacji – uzasadniał inwestycję prezes Maciej Bachman i podkreślał, że Białystok zyskuje na znaczeniu na logistycznej mapie Polski, łącząc wschód kraju z pozostałymi regionami Polski. Tym bardziej, że miasto znalazło się na trasie „Via Carpatia”, która w przyszłości będzie odgrywać kluczową rolę w transporcie towarów pomiędzy krajami bałtyckimi a południem Europy.

Pekaes Sp. z o.o.
jest jedną z największych spółek sektora TSL. Do Grupy Pekaes należy Pekaes Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o. Firma oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Firma dysponuje siecią krajowych terminali dystrybucyjnych, kolejowymi terminalami kontenerowymi i przeładunkowymi w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 19 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych kontenerowych i przeładunkowych oraz 6 magazynach logistycznych, Pekaes zatrudnia ponad 1 100 pracowników.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny