Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pedofilom przez 30 lat przekazywano bezdomne dzieci. Szokujący eksperyment Kentlera w Berlinie

OPRAC.: asz
Dzieci przekazywano pod opiekę pedofilom przez ponad 30 lat. Szokujący eksperyment w Berlinie ujrzał światło dzienne.
Dzieci przekazywano pod opiekę pedofilom przez ponad 30 lat. Szokujący eksperyment w Berlinie ujrzał światło dzienne. 123rf.com
Uniwersytet w Hildesheim przygotował raport, którego wnioski szokują. Wynika z niego, z niego przez 30 lat w Berlinie władze przekazywały bezdomne dzieci pedofilom. Odbywało się to w ramach tzw. eksperymentu Kentlera.

Eksperyment Kentlera. Szokujące doniesienia z Berlina

O sprawie obszernie pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ)

Seksuolog Helmut Kentler zapewnił przestępcom opiekę nad dziećmi ulicy. Wydawało się, że obie strony otrzymały pomoc: dzieci były poza ulicą, pedofile nie byli już zauważalni. Ponieważ wykorzystywali ofiary we własnych czterech ścianach.

Kontrowersyjny seksuolog prowadził swój eksperyment przez ponad 30 lat w Berlinie. Celowo oddawał pedofilom pod opiekę bezbronne dzieci. Jak czytamy w „FAZ”: „mocno wierzył, że kontakt seksualny między dziećmi i dorosłymi nie jest szkodliwy”.

W ten sposób dzieci, które żyły na ulicach Berlina Zachodniego bądź były odbierane z patologicznych rodzin, trafiały pod opiekę osób, które w przeszłości były karane za przestępstwa seksualne. „FAZ” podaje, że Kentlerowi udało się przekonać do swojego pomysłu berlińskich urzędników.

Dzieci oddawano pedofilom przez ponad 30 lat

Tzw. eksperyment Ketlera trwał od końca lat 60. XX wieku do ok. 2003 roku. „Deutsche Welle” podaje, że przybrani ojcowie ze skłonnościami pedofilskimi otrzymywali nawet regularne świadczenia pielęgnacyjne.

Badacze z Uniwersytetu Hildesheim zajęli się sprawą oddawania dzieci pod opiekę pedofilów, kiedy kilka lat temu dwie ofiary eksperymentu Kentlera opowiedziały swoje historie. Po przeszukaniu akt i licznych wywiadach, znaleziono „sieć między instytucjami edukacyjnymi”, państwowym biurem pomocy młodzieży i berlińskim Senatem, gdzie pedofilia była „akceptowana, wspierana i broniona”.

Kentler nie poniósł kary za swój eksperyment

Helmut Kentler za swoje działania nigdy nie został oskarżony. Gdy ofiary jego eksperymentu zaczęły się ujawniać, upłynął termin przedawnienia jego działań. Skrzywdzeni skandalicznym eksperymentem nie otrzymali też żadnego odszkodowania.

W „Deutsche Welle” czytamy, że kilku przybranych ojców biorących udział w eksperymencie to znani naukowcy. Przypomina się też o szkole w Odendwald w Hesji, już zamkniętej, która kilka lat stała się centrum pedofilskiego skandalu.

„FAZ” informuje, że urzędy do spraw młodzieży latami otrzymywały sygnały o zagrożeniach związanych z oddawaniem dzieci pod opiekę pedofilów. Zamiast przerwać „eksperyment”, ignorowały wszelkie zgłoszenia, w tym także listy, w których ofiary opisywały nadużycia, jakie je spotkały.

W 2016 roku opublikowano pierwszy raport na temat eksperymentu Kentlera, jednak berliński Senat nie wydawał się zainteresowany dotarciem do prawdy. Teraz władze Berlina zadeklarowały, że szokująca sprawa ujrzy światło dzienne.

Źródła: FAZ, Deutsche Welle

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny