Są ekstraklasą podlaskiego biznesu. Superprzedsięborców nagrodziliśmy po raz 11.

Helena Burzyńska i Katarzyna Rutkowska - to one odebrały wczoraj najważniejsze nagrody Złotej Setki Przedsiębiorstw 2013. AC SA, której prezesem jest pani Katarzyna, została Firmą Roku. Przy wyborze zwycięzcy kapituła brała pod uwagę m.in. dynamikę  przychodu i zysku, płynność finansową, rentowność czy dynamikę wzrostu majątku trwałego.

Zobacz więcej zdjęć


- Rozwijamy się systematycznie. Poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko, ale ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieliśmy, mam nadzieję

- uśmiecha się Katarzyna Rutkowska.

f

Katarzyna Rutkowska, prezes AC SA odebrała wczoraj nagrodę dla Firmy Roku

Panią Helenę, właścicielkę sieci sklepów Arhelan Burzyńscy, członkowie zarządów 500 największych podlaskich firm wskazali jako Menedżera Roku. - To ogromne wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale i dla firmy - mówi nagrodzona.
Nagród na wczorajszej gali podsumowującej nasz coroczny ranking było dużo więcej. Firmy zostały docenione m.in. za największy przychód, zysk czy zatrudnienie, w tym roku wprowadziliśmy też nowe kategorie: awans roku i debiut roku.

Podlaska Złota Setka Przedsiebiorstw - wyniki za 2013 rok

Wyjątkowe firmy tworzą wyjątkowi ludzie - to hasło przewodnie tegorocznej edycji naszego rankingu. Laureaci Podlaskiej Złotej Setki - świetne, odnoszące sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym firmy i doskonali menedżerowie udowodnili, że jest ono prawdziwe.

Bo przecież nieczęsto się zdarza, by wartość podlaskiej marki wzrosła w ciągu 10 lat o miliard złotych. Tak właśnie jest w przypadku Mlekovity, która otrzymała nagrodę specjalną. Według badań rynkowych, od 2004 do 2013 roku wartość marki wzrosła z 200 milionów do ponad 1,3 miliarda zł.


- Budowanie marki to więcej niż stworzenie logo. Kto chce zbudować markę, musi wziąć dozgonny ślub z jakością. Żaden produkt nie może być gorszy

- mówi Zenon Puciaty, dyrektor ds. eksportu Mlekovity, reprezentujący Dariusza Sapińskiego, prezesa Mlekovity.

- Gdy 25 lat temu na fali przemian powstawała nasza firma, nie przypuszczałam, że odniesiemy taki sukces. Na szczęście tak właśnie się stało - dodaje Helena Burzyńska, szefowa sieci sklepów Arhelan, która została Menedżerem Roku.

c

Helena Burzyńska, właścicielka sieci sklepów Arhelan, została Menedżerką Roku. Spośród 10 kandydatów wybrali ją członkowie 500 największych firm z regionu.

W tej edycji zmieniliśmy zasady przyznawania tej nagrody. Menedżera roku tym razem spośród 10 kandydatów wybierali członkowie zarządów 500 największych podlaskich firm.
Oprócz tych dwóch nagród wręczyliśmy wczoraj jeszcze dziewięć. Osiągnięcia każdej z nagrodzonych firm robią wrażenie. Na przykład firma Telmex w ciągu 12 miesięcy podwoiła zatrudnienie: z 308 osób w  2012 roku do 618 w 2013 roku. W minionym roku w Pronarze pracowało 1566 osób (o 5 więcej niż w PSS Społem Białystok), a w tym już 1670.
- I chętnie zatrudnilibyśmy jeszcze 500 osób, gdyby byli odpowiednio wykwalifikowani kandydaci - mówi Sławomir Zubrycki z Pronaru. I uśmiecha się: - Nagroda to wielkie wyróżnienie, ale też wyzwanie do zdobywania jeszcze wyższych wskaźników.

Spółka Pfleiderer Grajewo wypracowała 167 mln zł zysku, Mlekpol miał 3 miliardy 570 milionów złotych przychodu.

Tegoroczną Podlaską Złotą Setkę Przedsiębiorstw przygotowaliśmy przy wsparciu:
- ING Banku Śląskiego
- Urzędu Miejskiego w Białymstoku;
- Firmy Biegłych Rewidentów Mazur i Partnerzy
- firmy Enea Wytwarzanie
- firmy Sieńko i Syn
- firmy Mennica Wrocławska
oraz Restauracji Kawelin.

Dziękujemy.

Tegoroczni laureaci
Menedżer Roku


 • Helena Burzyńska - Arhelan Burzyńscy, Bielsk Podlaski

Firma Roku


 • AC SA, Białystok

Największy Przychód


 • Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie

Największe Zatrudnienie


 • Pronar Narew

Największy zysk netto


 • Grupa Kapitałowa Pfleiderer SA, Grajewo

Największy udział eksportu w przychodach


 • Danwood z Bielska Podlaskiego

Awans Roku


 • Techmot Sp. z o.o., Białystok

 • Highfinger Industries Services, Białystok

Debiut Roku


 • Padma Art z Suwałk

Nagroda specjalna


 • SM Mlekovita, Wysokie Mazowieckie

Największy Wzrost Zatrudnienia


 • Telmex , Białystok

c