MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ósmoklasiści nie spotkają się na dniach otwartych. Szkoły muszą walczyć o uczniów online

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
VI LO w Białymstoku
VI LO w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem w szkołach ponadpodstawowych nie odbędą się tradycyjne dni otwarte. Placówki zachęcają więc ósmoklasistów za pośrednictwem Internetu.

Już niedługo, 17 maja, rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Co roku, wiosną, podlaskie placówki zapraszały w swoje progi potencjalnych przyszłych uczniów.

Niestety w tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, wielkich dni otwartych nie będzie. Szkoły promują się więc online.

- Zawsze mieliśmy prawdziwy najazd dzieciaków. W ciągu tych kilku godzin, przez nasze korytarze przewijały się ich setki. A teraz musimy działać w Internecie. Jesteśmy mocno aktywni na Facebooku. Już niedługo pojawią się tam tworzone przez młodzież dla młodzieży filmiki opowiadające o naszej szkole - mówi Dariusz Naumowicz, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Pełne oferty szkół ponadpodstawowych, można znaleźć na ich stronach internetowych.

- Stworzyliśmy specjalną multimedialną ulotkę. Są tam wszystkie informacje o szkole, o naszych profilach i wirtualny spacer po budynku. Jest ona dostępna na naszej stronie. Otrzymali ją też, z prośbą o rozpropagowanie na godzinach wychowawczych, dyrektorzy białostockich podstawówek - opowiada Ewa Mituła, dyrektor I LO w Białymstoku.

Na ciekawe zaprezentowanie się białostockim ósmoklasistom zdecydowało się III LO w Białymstoku. Szkoła zorganizowała wirtualne dni otwarte.

Z kolei w social mediach VII LO w Białymstoku możemy znaleźć opowieści absolwentów i uczniów szkoły, w których przekonują, jak dobrą decyzją będzie wybór w rekrutacji właśnie tej szkoły.

W niektórych szkołach, ósmoklasiści mają szansę zapoznać się z samym budynkiem z bliska. Tak jest m.in. w VI LO w Białymstoku.

- Po wcześniejszym umówieniu się, można do nas przyjść w malutkiej grupie, np. z rodzicami i pozwiedzać szkołę. Będzie bezpiecznie, bo przecież od miesięcy jest pusta. Zawsze znajdzie się ktoś, kto oprowadzi i trochę poopowiada. Ale niestety, nie będą to uczniowie. A wiadomo, to właśnie oni, opowiadający z uśmiechem o nauce tutaj, najlepiej "sprzedają" naszą ofertę - przyznaje dyrektor.

Z kolei w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku planowane są "dni otwartej szkoły".

- Uczniowie będą mogli wejść, zapoznać się z budynkiem, zobaczyć nasze sale, pracownie i osiągnięcia - opowiada Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły.

Szkołę będzie można odwiedzić od 19 do 20 maja, w godzinach 16.00 - 19.00.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny