Olimpijczyk także dla urwisów. To boisko z budżetu...

  Olimpijczyk także dla urwisów. To boisko z budżetu obywatelskiego (zdjęcia, wideo)

  Anna Kopeć

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Za jego wybudowaniem opowiedziało się ponad 3 tys. białostoczan. Wczoraj przy ul. Pogodnej 12 oficjalnie otworzono nowy obiekt sportowy.
  Z nowoczesnych boisk szczególnie cieszą się uczniowie klas sportowych - prawdziwa chluba podstawówki nr 34
  1/12
  przejdź do galerii

  Z nowoczesnych boisk szczególnie cieszą się uczniowie klas sportowych - prawdziwa chluba podstawówki nr 34 ©Wojciech Wojtkielewicz

  To kolejny rozdział w historii naszej szkoły. Mamy piękne i funkcjonalne boiska, które będą służyć szkolnej społeczności, a także innym mieszkańcom. Mamy lepsze warunki do nauki i pracy, bardziej funkcjonalne i estetyczne otoczenie szkoły. Mieszkańcy osiedla z podziwiem wypowiadają się o tej inwestycji - mówił Jerzy Bołtuć, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34.

  Tu wczoraj został otwarty Międzyszkolny - Międzyosiedlowy Ośrodek Sportu i Kultury Fizycznej „Olimpijczyk”. Boiska z poliuretanową nawierzchnią powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Za wybudowaniem obiektu przy SP 34 zagłosowało 3,3 tys. białostoczan.

  Dyrektor szkoły podkreślał, że obiekt będzie służył nie tyko jego uczniom, ale także dzieciom z sąsiednich przedszkoli - nr 48 i 49. Placówki te współpracują m.in. przy organizacji przedszkolnej olimpiady.

  Czytaj też: Nasze boiska dla wszystkich. Radny ma nową propozycję

  - Prosiłem architekta Bartosza Krzywickiego o uwzględnienie furtki w ogrodzeniu. Teraz przedszkolaki spokojnie mogą przejść po schodkach na nasz obiekt i uprawiać tu harce. To boisko jest dla wszystkich, także dla urwisów, których będziemy witać serdecznie - obiecał dyrektor szkoły.

  Na boiskach przy ul. Pogodnej 12 można grać w piłkę ręczną, w siatkówkę, są też dwa boiska do koszykówki. Obok zbudowano boisko ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną, a także miniboisko o nawierzchni poliuretanowej dla dzieci. Jest ogrodzenie, oświetlenie, monitoring. „Olimpijczyk” został też wyposażony w bieżnię rekreacyjną wraz ze skocznią do skoku w dal. Inwestycja kosztowała ok. 1,4 mln zł.

  -Życzę, by tu zawsze odbywała się piękna rywalizacja - mówił prezydent Tadeusz Truskolaski. Podarował uczniom komplet nowych piłek.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka