Mundial 2010: Włochy - Nowa Zelandia 1:1. Kolejna wielka niespodzianka

Mistrzowie świata Włosi tylko zremisowali z Nową Zelandią 1:1. To już drugi kiepski występ na mundialu reprezentantów Italii.

Podopieczni Marcello Lippiego po remisie z Paragwajem 1:1 powtórzyli wynik ze znacznie słabszą Nową Zelandią. Scenariusz był podobny, gdyz to zespół z Oceanii objął prowadzenie.

Gola już w 7. minucie strzelił Shane Edward Smeltz. Wyrównał przed przerwą Vincenzo Iaquinta po problematycznym rucie karnym.

Remis powoduje, że szansę na wyjście z grupy mają jeszcze wszystkie zespoły.

Włochy - Nowa Zelandia 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Smeltz (7), 1:1 - Iaquinta (29-karny).

Słowacja - Paragwaj 0:2.