Mundial 2010: Brazylia - WKS 3:1. Wybrzeże zdemolowane, Kaka wyleciał z boiska.

(kw)
Już po drugim meczu Brazylia zapewniła sobie wyjście z grupy G. Stało się tak po zwycięstwie 3:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Piłkarze z Afryki wystraszyli się na początku rywali i bronili się całą drużyną. Taka taktyka nie mogła przynieść powodzenia i szybko okazała się zgubna. Już w 25. minucie Kaka zagrał do Luisa Fabiano, a ten przepięknym uderzeniem z ostrego kąta dał Canarinhos prowadzenie.

W drugiej połowie Brazylijczycy demolowali rywali i szybko rozstrzygnęli losy meczu. Najpierw piękną akcję przeprowadził Luis Fabiano, chociaż sędzia nie zauważył, że tuż przed strzałem napastnik z Ameryki Południowej pomógł sobie ręką. Na 3:0 podwyższył Elano, po kolejnym wspaniałym podaniu Kaki.

Zadowoleni z wysokiego prowadzenia Brazylijczycy odpuścili i Didier Drogba celnym strzałem głową uratował honor piłkarzy z Afryki.

Pod koniec meczu zawodnikom puściły nerwy. Doszło do przepychanek, w wyniku których czerwoną kartką ukarany został Kaka.

WYNIK
Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:0). Bramki: Luis Fabiano (25), 2:0 - Luis Fabiano (50), 3:0 - Elano (62), 3:1 - Drogba (79).