MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Msze na Wielkanoc i Wielki Tydzień online. Transmisja TV na żywo: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, błogosławieństwo pokarmów, rezurekcja

red
Nowością nie tylko w naszej parafii będzie  transmisja na żywo błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę – mówi ks. Wiesław Szanciło. - Zapraszamy wszystkich internautów o godz. 12.
Nowością nie tylko w naszej parafii będzie transmisja na żywo błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę – mówi ks. Wiesław Szanciło. - Zapraszamy wszystkich internautów o godz. 12. Martyna Grygoruk
Wielkanoc to najpiękniejsze i najważniejsze święta dla chrześcijanina. W tym roku jednak z powodu stanu epidemii i wynikających z niego ograniczeń sanitarnych tylko nieliczni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Większość zmuszona jest pozostać w domu. Z nami możesz jednak przeżyć całe Triduum Paschalne dzięki transmisjom online z kościoła Jana Chrzciciela w Białymstoku. Nowością będzie błogosławieństwo na żywo pokarmów wielkanocnych.

Triduum Paschalne stanowi centrum uroczystości Wielkiego Tygodnia. Rozpoczyna się mszą świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Trwa w Wielki Piątek, Wielką Sobotę, podczas liturgii Wigilii Paschalnej, a kończy się Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego.

- Wielkanoc to najpiękniejsze i najważniejsze święta chrześcijańskie - mówi ks. Tomasz Szanciło, proboszcz parafii pod wzezwaniem Jana Chrzciciela w Białymstoku

Z powodu stanu epidemii i wynikających z niego ograniczeń sanitarnych tylko nieliczni z wiernych będą mogli uczestniczyć w tych nabożeństwach.

- Zachęcamy do duchowej jedności - apeluje ks. Wiesław Szanciło. - Poprzez transmisję na żywo z naszego kościoła.

Czytaj też: Arcybiskup o Wielkim Tygodniu

Nabożeństwa z każdego dnia Triduum Paschalnego i Wielkiej Niedzieli będą transmitowane na www.poranny.pl., www.wspolczesna.pl i facebookowym profilu parafii.

- Bez wątpienia obraz filmowy przybliża w jakiś sposób nas do siebie. Bardzo mocno oddziałuje na człowieka. Widzimy, co się dzieje w naszej świątyni, z która jesteśmy związani. Transmisja online jest najlepszym sposobem dotarcia do ludzi, którzy przez ograniczenia sanitarne zostali pozbawieni bezpośredniej możliwości przeżywania Triduum Paschalnego. Zarazem wierni mogą dzięki niej w sposób duchowy uczestniczyć we wszystkich liturgiach - tłumaczy ten sposób łącznosci z parafianami ksiądz proboszcz.

Większość parafii w podobny sposób dociera do wiernych. Ale księża z białostockich Dojlid jeszcze bardziej chcą być bliżej z parafianami i idą krok dalej.

- Nowością w naszej parafii będzie transmisja na żywo błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę – mówi ks. Wiesław Szanciło. - Zapraszamy wszystkich internautów z Białegostoku o godz. 12.

Tu pełny program transmisji Triduum Paschalnego online

Wielki Czwartek, 9.04.2020, godz. 18
Msza święta Wieczerzy Pańskiej

- W tym roku nie będzie tradycyjnego obrzędu obmycia nóg - mówi ks. Tomasz Popławski, wikariusz parafii Jana Chrzciciela w Białymstoku

Wielki Piątek, 10.04.2020. godz. 15
Nabożeństwo Męki Pańskiej

Wielka Sobota, 11.04. 2020.
W tym roku nie będzie święcenia pokarmów w kościołach. Ale księża zachęcają, by wierni przygotowali w domach święconki i sami pobłogosławili pokarmy w Wielką Niedzielę

Liturgia Wigilii Paschalnej, godz. 19
Bez rozpalanie ognisk przy świątyniach

Wielka Niedziela, 12.04.2020. godz. 6
Msza rezurekcyjna

- Bez tradycyjnej procesji - wyjaśnia ks. Tomasz Popławski.

Wielkanoc 2020 - zostańcie w domach!

Kapłani z parafii Jana Chrzciciela apelują do białostoczan, by ich domu w dniach Triduum Paschalnego stały się świątyniami.

- Aby Chrystus zmartwychwstały ożywił w nas wiarę i nadzieję, że to wszystko co niesie za sobą epidemia szybko się skończyło. A my będziemy odnowieni jego łaską- życzy ks. Wiesław Szanciło.

I zachęca jeszcze raz do uczestnictwa w Triduum Paschalnym online.

Zobacz też: Niedziela Palmowa w plenerze

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny