MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał z Wilanowią Warszawa 24:25

"Słoneczni" znowu bez punktów
"Słoneczni" znowu bez punktów Fot. Archiwum
Drugoligowi szczypiorniści MOKS Słoneczny Stok Białystok ulegli na wyjeździe Wilanowii Warszawa 24:25.

- Graliśmy jak Norwegia w meczu z Polską, bo jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu prowadziliśmy dwiema bramkami, ale skończyło sie tak, jak w niedawnym ćwierćfinale mundialu - mówi Andrzej Nocny, trener białostoczan.

"Słoneczni" do przerwy przegrywali dość wyraźnie, ale później poprawili grę w obronie i odrobili czterobramkową stratę. Dobrze spisywał się Krzysztof Derewońko, który zdobył sześć bramek. Nieźle sekundował mu wracający po kontuzji Ernest Dziekoński, który dołożył cztery trafienia z rzutów karnych.

- Zabrakło trochę szczęścia, bo z tymi dobrymi drużynami z czołówki przegrywamy minimalnie - zauważa Nocny.

wyniki 17. kolejki
Wilanowia Warszawa - MOKS Słoneczny Stok Białystok 25:24 (16:12).
MOKS: M. Dziekoński (Malinowski, Kiedysz) - Derewońko - 6, E. Dziekoński - 4, Borsuk - 3, Klepacki - 3, Kosiński - 2, Kobuz - 2, Bobowski - 2, Zyskowski - 1, Zinówko - 1.

Anilana Łódź - AZS UMCS Lublin 28:29, Victoria Tomaszów Mazowiecki - Wisła II Płock 23:32, Politechnika Warszawa - Czarni Regimin 41:25, AZS UW Warszawa - Trójka Ostrołęka 29:22.
Pauzowały: Azoty II Puławy i Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Program 18. kolejki
14-15 lutego: Trójka - Victoria, Wisła II - Włókniarz, MOKS - Anilana, Azoty II - Politechnika, Czarni - AZS UW.
Pauzują: Wilanowia i AZS Lublin.