Młodzież Jagiellonii znów wygrywa

Żółto-czerwoni uporali się z Lechią Gdańsk
Żółto-czerwoni uporali się z Lechią Gdańsk Anatol Chomicz
Trzy mecze i trzy zwycięstwa - to bilans Jagiellonii Białystok w Młodej Ekstraklasie. Tym razem żółto-czerwoni pokonali 1:0 Lechię Gdańsk.

Rozstrzygnięcie padło w 49. minucie. Po strzale Grzegorza Arłukowicza bramkarz gości Bartłomiej Barczak odbił piłkę, ale był bezradny wobec dobitki Bartłomieja Pawłowskiego.
- Jestem zadowolony z gry defensywnej i współpracy obrońców z bramkarzem Jakubem Słowikiem. Do poprawy jest jeszcze gra na połowie przeciwnika. Musimy sobie stwarzać więcej okazji bramkowych i je wykorzystywać - kometuntuje trener jagiellończyków Mariusz Rumak.

Dobrze spisali się piłkarze z kadry pierwszego zespołu Michała Probierza: Słowik, Igor Lewczuk, Tadas Kijanskas, Krzysztof Hus, Przemysław Trytko i Bartłomiej Pawłowski, którzy wsparli kolegów z rezerw i mieli spory wkład w zwycięstwo.

Po trzech kolejkach Jagiellonia z kompletem zwycięstw ustępuje gorszym bilansem bramkowym jedynie Legii Warszawa.

WYNIKI 3. KOEJKI
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - B. Pawłowski (49).
Jagiellonia: Słowik - Lewczuk (60. Murawski), Gogol, Kijanskas (60. Józefiak), Hus, J. Pawłowski, Dołubizna, Arłukowicz, Maycon (46. B. Pawłowski), Steć (46. Sulkowski), Zapolnik (46. Trytko, 77. Zawadzki).
Cracovia Kraków - Lech Poznań 3:3, Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:1, Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 1:0, Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:0, Korona Kielce - Polonia Bytom 1:5, Wisła Kraków - Widzew Łódź 1:2, Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:2.