Młoda Ekstrakalsa: Jagiellonia rozbita przez Legię 2:6 (wideo, zdjęcia)

Michał Fidziukiewicz zdobył dla Jagi pierwszą bramkę w meczu z Legią
Michał Fidziukiewicz zdobył dla Jagi pierwszą bramkę w meczu z Legią Fot. Anatol Chomicz
Aż 2:6 przegrała Jagiellonia Białystok z Legią Warszawa w meczu Młodej Ekstraklasy. Bohaterem spotkania był Jakub Kosecki, który strzelił trzy gole.

Jagiellończycy, którzy wystąpili osłabieni kontuzjami i bez wzmocnień z pierwszego zespołu, nie mieli najmniejszych szans w starciu z legionistami. Nie do upilnowania dla niedoświadczonych obrońców był szybki Kosecki, który kończył akcje całego zespołu.

Już w 8. minucie młody zawodnik stołecznej ekipy z kilku metrów skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarze poderwali się jeszcze i po dokładnym podaniu Piotra Murawskiego Michał Fidziukiewicz wykorzystał sytuację sam na sam z Jakubem Szumskim.

Nadzieje na dobry wynik prysły w 31. minucie. Z rzutu wolnego Legię na prowadzenie wyprowadził Wojciech Lisowski, a tuż przed przerwą znów trafił Kosowski.

Druga połowa to nadal dominacja Legii i kolejne trzy gole. Honor jagiellończyków uratował kwadrans przed końcem Łukasz Tumicz, wykorzystując fatalny błąd Szumskiego.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:6 (1:3). Gole dla Jagiellonii: Fidziukiewicz (23 min.), Tumicz (76).
Jagiellonia: Majewski - Łosiewicz, Radecki, Sulkowski, Zawadzki, Murawski (60. Tumicz), Dołubizna, Gondek (46. Świderski), Arłukowicz (73. Grodzki), Steć (56. Kurywczak), Fidziukiewicz.