MKS Mielnik - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (zdjęcia)

(jan)
Tur wygrał na wyjeździe 3:0.
Tur wygrał na wyjeździe 3:0. Krzysztof Jankowski
Tur Bielsk Podlaski awansował do piątej rundy podlaskiego Pucharu Polski. W środę wygrał w Mielniku 3:0 (0:0).

Od początku meczu więcej z gry mieli goście, ale przy strzałach brakowało im precyzji. W 35. minucie Maciej Kesler strzelił głową tuż obok słupka, a 11 minut później Artur Kiszko huknął zza linii pola karnego w poprzeczkę.

Po zmianie stron także w poprzeczkę trafił Karol Jakubowski, a po uderzeniu Tomasza Klemensowicza z rzutu wolnego piłka nieznacznie minęła słupek. W 57. minucie okazję do objęcia prowadzenia mieli gospodarze, jednak strzał z ostrego kąta Mateusza Borzyma okazał się niecelny.

Worek z bramkami rozwiązał się w 74. minucie. Grający trener Tura Grzegorz Pieczywek trafił w rzutu wolnego kolejny raz w poprzeczkę, piłka spadła na głowę Andrzeja Lewczuka, a ten błyskawicznie skierował ją do siatki obok bezradnego Andrzeja Grabowskiego. Później swoje show rozpoczął młody skrzydłowy Mateusz Wierbicki. Osiemnastolatek najpierw obłsużył dośrodkowaniem Artura Kiszkę, a potem dwa lata młodszego Rafała Żerę. Po tych ciosach piłkarze z Mielnika już się nie podnieśli i do dalszej części rozgrywek awansowali bielszczanie.

PUCHAR POLSKI

MKS Mielnik - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 - 74' Lewczuk (głową, as. Pieczywek), 0:2 - 77' A. Kiszko (as. Wierbicki), 0:3 - 83' Rafał Żero (as. Wierbicki).

Żółte kartki: Lesiuk, Jakubiec (MKS); Kesler (Tur).
Widzów 15.

MKS: Grabowski - Radziszewski, Stępkowski, Adamczyk, Rokosz (46' Płandowski) - Ł. Treszczotko, Dąbrowski, Jakubiec, Ł. Lesiuk, T. Iwaniuk - Borzym.

Tur: Sosnowski - Tkaczuk (46' Wierbicki), Klemensowicz, Karol Jakubowski, R. Kulikowski (72' Rafał Żero) - Kesler, K. Kulikowski, Lewczuk, Pieczywek, A. Kiszko - Radosław Żero (65' Gudewicz).