Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Michałowo obchodziło 30-lecie samorządu. Uroczysta XX sesja rady miejskiej pod hasłem Michałowo uskrzydla

OPRAC.:
Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Michałowo obchodziło 30-lesie samorządu. Uroczysta XX sesja rady miejskiej pod hasłem Michałowo uskrzydla
Michałowo obchodziło 30-lesie samorządu. Uroczysta XX sesja rady miejskiej pod hasłem Michałowo uskrzydla UM Michałowo
Uroczysta XX sesja rady miejskiej w Michałowie połączona była z obchodami 30-lecia samorządu. Wszystko pod hasłem "Michałowo uskrzydla"

XX sesja Rady Miejskiej w Michałowie w piątek, 31 lipca miała uroczysty charakter, odbyła się w ramach obchodów 30-lecia samorządu terytorialnego. Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele marszałka i wojewody, przybyli starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski i wicestarosta Romana Czepe. Były pamiątkowe grawertony, statuetki „Michałowo uskrzydla”, pamiątkowa tablica, diamentowe serce dla burmistrza i Michałowskie Cegiełki. Były podziękowania i gratulacje.
Jak przekazał wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski w liście do samorządu Michałowa: „Gmina Michałowo jest przykładem jak zmieniły się na lepsze nasze małe społeczności, zarządzane przez samorządy”.

Czytaj też: Michałowo. Pierwsza gmina bez podatków

- Gmina Michałowo przez 30 lat przeszła olbrzymią transformację. Drogi, wodociągi, budynki użyteczności publicznej, cała infrastruktura się zmieniła na lepsze. Wiele dziedzin takich jak kultura, sport, edukacja zyskały nowoczesny wymiar. Dziś jesteśmy gminą kreatywną, odważną, podejmującą wyzwania. Patrzymy do przodu, a nie za siebie. Dokonane to zostało wysiłkiem wielu naszych mieszkańców, a mogliśmy też liczyć na wielu przyjaciół. – powiedziała otwierając sesję przewodnicząca Rady Miasta Maria Ancipiuk.

Zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora nakreślił historię samorządu i zaprezentował krótki film.

- Nagrody w postaci grawertonów z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego oraz statuetek „Michałowo uskrzydla” zostały ustanowione decyzją prezydium Rady Miejskiej po konsultacjach z burmistrzem, pracownikami jednostek gminy, Radą Rodziców placówek oświatowych oraz mieszkańców –

powiedział Konrad Sikora.

Grawertony w kategorii Przyjaciel 30-lecia Gminy, grawerton w kategorii samorządowiec 30-lecia, za pracę na rzecz samorządu, za wkład w rozwój inwestycyjny, kulturę ochronę zdrowia, rozwój oświaty i sportu, rolnictwa – nie było dziedziny, z której nie wyłowiono by kogoś do uhonorowania grawertonem lub statuetką. Pamiątkowe statuetki otrzymali również księża obu wyznań, którzy najdłużej byli proboszczami obu parafii ks. mitrat Jan Jaroszuk i ks. Ryszard Paszkiewicz.
Strażakiem 30-lecia zostali Krzysztof Oczko i Waldemar Łuksza.

Teraz oglądasz: Michałowo. Nad Zalewem Siemianówka powstanie nowoczesny ośrodek

Pamiątkowe statuetki „Michałowo uskrzydla” trafiły do rąk wszystkich radnych miejskich i dwóch powiatowych, dyrektorów i kierowników podległych jednostek, kierowników referatów UM.

Mimo wakacji i nietypowego roku szkolnego samorząd postanowił docenić uczniów za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięte sukcesy. Statuetki i upominki otrzymali: Zuzanna Ancipiuk– najlepszy absolwent, za uzyskanie najwyższej średniej ocen 6,0 i zachowanie wzorowe oraz Radosław Kaliszuk– największy sukces, za zdobycie tytułu trzykrotnego finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki i informatyki.

Inwestycją 30-lecia głosami mieszkańców (głosowanie odbywało się poprzez stronę internetową) została uznana Pływalnia „Na Fali”. Pamiątkową tablicę z rąk burmistrza odebrał dyrektor MOSiR-u Dariusz Golak.

Czytaj też: Michałowo: Disco Festival - Back to 90's. Boys, Top One, Skaner i wielu innych wystąpiło na michałowskiej scenie!

Disco Festival - Back to 90's w Michałowie. W piątkowy wieczór, 23 sierpnia Michałowo przeniosło się do lat 90. Na scenie amfiteatru wystąpiły zespoły znane z tworzenia muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Boys, Top One, Sonet czy Casanova to tylko nieliczni wykonawcy przy których utworach bawiły się tłumy. Byłeś na tej imprezie? Kliknij w galerię zdjęć, by znaleźć siebie na zdjęciach!

Michałowo: Disco Festival - Back to 90's. Boys, Top One, Ska...

Podczas sesji wręczone zostały również Michałowskie Cegiełki, nowym mieszkańcom Michałowa, którzy sprowadzili się do gminy i pobudowali domy. Wręczono 30 Cegiełek oraz 15 pamiątkowych tablic związanych z realizacją gminnego programu pn. „Droga do twojego gospodarstwa” (w tym roku odbywa się pierwsza edycja tego programu).

Nie obyło się bez docenienia pracy burmistrza na rzecz gminy.

- Radni postanowili uhonorować naszego burmistrza Marka Nazarko, który niczym wielki budowniczy przekształcił wieś w miasto – powiedziała przewodnicząca Rady Maria Ancipiuk wręczając burmistrzowi specjalną statuetkę Diament Ziemi Michałowskiej. – Statuetka przedstawia serce, w którym jest diament, a symbolizuje zaangażowanie w sprawy Michałowa.
Burmistrz przedstawił gościom i radnym, jak zmieniło się Michałowo i cała gmina przez ostatnie 30-lat, składając przy tym podziękowania mieszkańcom, pracownikom urzędu i podległych jednostek, przyjaciołom gminy.

- Michałowo wykonało kawał dobrej roboty – podkreślił Marek Nazarko. – A przed nami kolejne 30 lat.

Burmistrz wymienił projekty, które już są w realizacji, takie jak bioróżnorodność czy projekt Siemianówka oraz 4 pomysły na duże projekty ze wsparcie środków unijnych: Centrum OZE, Podlaskie Schronisko dla Zwierząt, Centrum Kultur i Centrum Disco Polo.

Czytaj też: Pierwsza w Polsce szkoła disco polo powstała w liceum w Michałowie. Marcin Miller Boys poprowadzi master class (zdjęcia)

- A kiedy kończymy 30 lat i zaczynamy nowe 30 lat zaczynamy też naszą nową inicjatywę – projekt „Zamieszkaj w Michałowie”. Rozpoczynamy duży program budowy mieszkań. Nowe mieszkania, to nowi mieszkańcy, a bez mieszkańców nie ma rozwoju gminy. I to będzie nasze wyzwanie na najbliższe lata – zakończył burmistrz.

Czytaj więcej: „Zamieszkaj w Michałowie”. Gmina buduje domy i zaprasza do siebie nowych mieszkańców

W drugiej części sesji radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania, zatwierdzili sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2019 r. oraz udzielili burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2019 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny