LZS Narewka i Puszcza Hajnówka. Jedni są na szczycie, drudzy widzą dno

Piłkarze Puszczy Hajnówka (zielone stroje) nie weszli w sezon najlepiej, ale w drugiej połowie meczu z Hetmanem Białystok pokazali, że mają potencjał. Wojciech Wojtkielewicz
LZS Narewka z przytupem rozpoczął nowy sezon IV ligi. Piłkarze Roberta Kądziora z kompletem punktów są liderem. Gorzej wiedzie się Puszczy Hajnówka, która w czterech meczach uzbierała zaledwie punkt.

Ubiegłoroczny beniaminek był rewelacją poprzedniego sezonu, jednak latem odeszło wielu zawodników, plus trener Piotr Pawluczuk. Drużynę przejął Paweł Łucyk, który praktycznie od zera buduje zespół.

- Nie jest sztuką dostać dobrą ekipę i osiągać z nią sukcesy - zauważa nowy trener Puszczy. - Początki są trudne. Terminarz nie jest naszym sprzymierzeńcem, bo gramy od razu z silnymi przeciwnikami - dodaje.
Na razie hajnowianie mają na swoim koncie tylko punkt po środowym remisie z Hetmanem Tykocin 0:0.
- Na pewno nie byliśmy faworytem w tym meczu, ale z gry zasłużyliśmy na ten wynik - przyznaje Łucyk.
Puszcza nie poszła niestety, za ciosem, bowiem przegrała kilka dni później z Hetmanem Białystok 0:1, tracąc gola już w 6. minucie gry.

- Spotkanie miało dwie różne połowy. W pierwszej przewagę mieli rywale, po przerwie to my dominowaliśmy. Szkoda, że nie udało się wyrównać, bo okazje do tego były - tłumaczy opiekun ekipy z Hajnówki.

W dużo lepszych nastrojach są natomiast piłkarze z innej drużyny z powiatu hajnowskiego - LZS Narewka. Po środowym skromnym zwycięstwie z Pogonią Łapy na wyjeździe 1:0, zespół Kądziora pewnie pokonał Piasta Białystok 4:1 i utrzymał pozycję lidera. Szkoleniowiec LZS na razie spokojnie podchodzi do tego faktu.

- Kujemy żelazo póki gorące. Skoro nam dobrze idzie, to trzeba tych punktów uzbierać jak najwięcej - kwituje Kądzior.

Wyniki

Puszcza Hajnówka - Hetman Tykocin 0:0.
Pogoń Łapy - LZS Narewka 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Kożuszkiewicz (70-karny).
Hetman Białystok - Puszcza Hajnówka 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Sienkiewicz (6).
LZS Narewka - Piast Białystok 4:1 (3:1). Bramki: 1:0 - Stulgis (2), 2:0 - Kujawski (35), 3:0 - Kujawski (39), 3:1 - Cichoń (43), 4:1 - Kałnaus (90).