Lotto Superliga: Dojlidy Białystok podniosły się. Unia-AZS AWFiS Gdańsk pokonana!

Wang Zeng Yi poprowadził Dojlidy do zwycięstwa z Unią-AZS AWF AWFiS Gdańsk
Wang Zeng Yi poprowadził Dojlidy do zwycięstwa z Unią-AZS AWF AWFiS Gdańsk Anatol Chomicz
Dojlidy Wschodzący Białystok wygrały u siebie w meczu 18. kolejki Lotto Superligi 3:1 z Unią-AZS AWFiS Gdańsk.

Była duża presja i cieszę się, że poradziliśmy sobie z nią – ocenia Wang Zeng Yi. Kapitan białostockiej drużyny był ojcem zwycięstwa, wygrywając oba pojedynki.

Popularny Wandżi zawiódł w poprzednim meczu z Dekorglassem Działdowo i obiecywał, że w starciu z ekipą z Gdańska zrehabilituje się.

– No to wystawiliśmy go na pozycję numer jeden, żeby miał okazję pokazać, że nie rzuca słów na wiatr – śmieje się menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Wandżi dał sygnał do marszu po zwycięstwo, ogrywając w czterech setach Genga Zihao. Potem ciekawy, wyrównany bój z Rosjaninem Michaiłem Pajkowem stoczył Yongyin Li. Młody Chińczyk miał co prawda spore kłopoty z odbiorem serwisu rywala, ale nadrabiał to efektywnymi atakami i zwyciężył 3:2.

Co prawda Białorusin Paweł Płatonow nie wykorzystał prowadzenia 2:0 w setach i 4:1, przegrywając po pięciosetowej batalii z Markiem Badowskim, ale dzieła dokończył dobrze dysponowany Wandżi, który w pięknym stylu rozgromił Pajkowa.

Wyniki 18. kolejki
Dojlidy Wschodzący Białystok - Unia AZS-AWFiS Gdańsk 3:1.

Wang Zeng Yi - Geng Zihao 3:1 (12:14, 11:8, 11:7, 11:8); Yongyin Li - Michaił Pajkow 3:2 (11:5, 9:11, 11:8, 11:13, 11:5); Paweł Płatonow - Marek Badowski 2:3 (15:13, 11:9, 9:11, 3:11, 4:11); Wang Zeng Yi - Michaił Pajkow 2:0 (11:5, 11:7).

Spójnia Warszawa - Polonia Bytom 2:3, AZS Politechnika Rzeszów - Palmiarnia Zielona Góra 3:1, Warta Kostrzyn - Kolping Frac Jarosław 0:3, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Morliny Ostróda 2:3, Dekorglass Działdowo - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0.

1. Kolping Frac 18 40 48:25
2. Dekorglass 18 38 44:23
3. AZS Rzeszów 18 36 45:30
4. Bogoria 18 36 44:28
5. Palmiarnia 18 27 33:33
6. Spójnia 18 25 35:39
7. Unia-AZS Gdańsk 18 25 35:37
8. Polonia 18 24 33:41