Zamknij

Kurier Poranny

Licealiści SLO STO przy Fabrycznej poznają elektrownie i oczyszczalnie od środka (zdjęcia)

Uczestniczą w nich licealiści SLO STO przy Fabrycznej, którzy będą zdawali rozszerzoną fizykę na maturze.- Lekcje to nie tylko sala lekcyjna, o ileż

materiał szkoły

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/5] Poprzednie Następne

SLO STO przy Fabrycznej poznaje elektrownie

Uczestniczą w nich licealiści SLO STO przy Fabrycznej, którzy będą zdawali rozszerzoną fizykę na maturze.

- Lekcje to nie tylko sala lekcyjna, o ileż bardziej zapamiętany będzie generator prądotwórczy widziany w elektrociepłowni niż działający model na ławce, film na ekranie, czy rysunek na tablicy – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka szkoły i nauczycielka fizyki. - A że mamy w okolicy do pokazania naprawdę znakomite przykłady wykorzystania nowoczesnych, ekologicznych technologii np. w zakresie wytwarzania energii elektrycznej to szkoda byłoby nie skorzystać z takich okazji.

Pierwsze takie zajęcia odbyły się na farmie fotowoltaicznej w Wasilkowie, należącej do firmy Flora. Elektrownia o mocy 1 MW to ekologiczna konstrukcja, złożona z blisko 4300 modułów fotowoltaicznych wykorzystujących do produkcji prądu energię słoneczną.

- Rozmawialiśmy nie tylko o sposobach wytwarzaniu prądu, ale też o ekonomicznym rachunku takiego przedsięwzięcia - jakie urządzenia są potrzebne, jak działają, jakie warunki musi spełniać teren, aby przedsięwzięcie było możliwe – opowiada Ewa Drozdowska.- Była to więc lekcja szeroko pojętej przedsiębiorczości na Podlasiu, obejmująca także wykorzystanie unijnych funduszy na rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy