Damian Czykier zajął drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki w Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy brak
Nasi najlepsi lekkoatleci z regionu, przygotowując się do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio, startują w licznych mityngach.

W Oslo w mityngu w konkursie rzutu oszczepem najdalej rzucała Maria Andrejczyk, ale mimo to przegrał z Niemką Christin Hussong.
Zawodniczka Hańczy Suwałki uzyskał najlepszy rezultat 62.67, ale w regulaminie Diamentowej Ligi, zwycięzcą w konkurencjach technicznych zostaje ten, który uzyskał najlepszy wynik w szóstej serii. Andrejczyk uzyskała w niej uzyskała 60.35, ale dalej rzuciła właśnie Niemka.

W Bydgoszczy w 3. Memoriale Ireny Szewińskiej Damian Czykier zajął drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki z czasem 13.60. Pierwszy był Orlando Ortego z Hiszpanii - 13.33. W eliminacjach Czykier uzyskał 13.86.

W konkursie młociarzy zwyciężył Paweł Fajdek bijąc rekord mityngu wynikiem 82,77 . Dugi był Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) wynikiem 80 metrów. – Startuję z pełnego treningu, jeszcze wczoraj robiłem ciężką siłownię, więc nie spodziewałem się, że aż tyle rzucę. Ten ostatni miesiąc to już są przygotowania pod igrzyska, a reszta schodzi na dalszy plan. Nic nie będę już poprawiał, tylko będę pilnował, żeby nic nie stracić. Mam nadzieję, że obaj z Pawłem staniemy na podium, bo to będzie wielki wyczyn – mówił Nowicki dla portalu pzla.pl