Lechia - Jagiellonia 0:0. Puchar Polski na żywo. (2 x wideo, zdjęcia)

0:0
0:0 Wojciech Wojtkielewicz
Lechia - Jagiellonia. Dziś drużyna Michała Probierza zmierzyła się na wyjeździe w ćwierćfinale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Wynik meczu 0:0.

- Rywal jest podrażniony, bo w minionym sezonie odpadł z nami w Pucharze Polski, a potem przegrał też w lidze u siebie. Ale my nie jedziemy do Gdańska na wycieczkę - mówił kapitan Jagi Tomasz Frankowski.

Lechia nie może miło wspominać ubiegłorocznych potyczek z białostoczanami. W Pucharze obie ekipy rywalizowały także w ćwierćfinale. Jagiellona wygrała na wyjeździe 2:1, a u siebie zremisowała 1:1 i awansowała, zdobywając później trofeum.

Relacja live

Pierwsze minuty spotkania należą do gdańszczan, którzy dwukrotnie groźnie zaatakowali. Najpierw minimalnie niecelnie uderzył Bedi Buval, a później strzał Pawła Nowaka został zablokowany. Jaga w pierwszym kwadransie na razie głównie się broni.

Po 15 minutach naporu gospodarzy Jaga zaczyna częściej dochodzić do głosu. Aktywny jest Marcin Burkhardt, który często schodzi na lewe skrzydło. Jak na razie pomocnik żółto-czerwonych nie dograł jednak dokładnej piłki do kolegów. Wciąż 0:0.

Takim wynikiem kończy się pierwsza część spotkania. W grze białostoczan widać sporo niezłych momentów, co pozytywnie nastraja przed drugą połową.

Po przerwie znowu od początku zaatakowali gospodarze i w 51. minucie Buval znalazł się w polu karnym, lecz dograna przez niego piłka trafiła do obrońców Jagi. Widząc rosnącą przewagę rywali trener Michał Probierz zdecydował się wpuścić na boisko Hermesa, zdejmując Mladena Kascelana.

Lechiści wciąż jednak byli stroną przeważającą i w 62. minucie doczekali się stuprocentowej okazji. Oko w oko z Sandomierskim stanął Buval, lecz golkiper Jagi wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Swoją szansę miała także Jaga. Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Tomasz Frankowski w 80. minucie dostał znakomite podanie od Marcina Burkhardta, lecz nie dał rady pokonać bramkarza Lechii Sebastiana Małkowskiego.

Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się rezultatem bezbramkowym. Przed rewanżem 16 marca oba zespoły mają wciąż równe szanse na awans do półfinału.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia 0:0.

Lechia: S. Małkowski - Bąk, Airapetian, Vucko, Pietrowski, Surma, Nowak, Poźniak, Sazankow, Traore, Buval.

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Pejovic, Kupisz, Grzyb, Kascelan, Essomba, Burkhardt, Seratlic.

Jak będzie dziś, przekonamy się śledząc transmisje TV online i na żywo aktualizowane informacje z boiska Lechii Gdańsk.

Transmisja TV online. Puchar Polski na żywo.

Spotkanie Lechia - Jagiellonia rozpocznie się o godz. 18.30. Transmisja w TVN Turbo.

Internauci mogą też śledzić transmisje TV online szukając ich na poniższych stronach:

Transmisja TV online: Active

Transmisja TV online: AS TV

Transmisja TV online: DrHTV

Transmisja TV online: [pDvB Sport/a>
Transmisja TV online: FRED TV