Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krępująca przypadłość

(sab)
To według badań zdarza się ponad połowie kobiet po menopauzie. A prawdopodobnie jeszcze więcej, bo część badanych ukrywa objawy. Ta przypadłość, to wysiłkowe nietrzymanie moczu. Pojawia się ono zwykle przy gwałtownym wysiłku - kaszlu, śmiechu, ćwiczeniach fizycznych, podnoszeniu ciężkich przedmiotów, przy ciężkiej pracy fizycznej.

To ważny problem

Konsultacje dla pań

Jeżeli obserwujesz u siebie suchość, pieczenie czy tkliwość w okolicy krocza oraz bolesność intymnych kontaktów z partnerem - możesz skorzystać z pomocy. Podobnie - jeśli masz problemy z częstym oddawaniem lub nietrzymaniem moczu, z parciem na pęcherz moczowy czy powtarzającymi się zakażeniami dróg moczowych.
W ramach trwającej akcji "Stokrotka" panie mogą zgłaszać się na bezpłatne konsultacje i kompleksowe leczenie od poniedziałku do piątku:
l w Białymstoku - do poradni "K" przy Prywatnej Klinice Ginekologiczno-Położniczej, ul. Parkowa 8, w godz. 8-20, rejestracja telefoniczna (85) 732-20-22 lub 732-50-25.
l w Łomży - do poradni "K" przy ul. Polowej 53 w godz. 8-15, rejestracja (86) 216-66-81;
l w Suwałkach - do poradni "K" przy ul. Szpitalnej 60 w godz. 10-13, rejestracja (87) 567-25-46;
l w Ełku - do poradni "K" przy ul. Kochanowskiego 68 A w godz. 9-14, rejestracja (87) 620-05-45.

Wówczas wzrost ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej powoduje nacisk na pęcherz i mimowolne wyciekanie niewielkich ilości moczu. Stwarza to problemy higieniczne i życiowe (poważny dyskomfort w pracy, podróży i w innych sytuacjach). Podatność na wysiłkowe nietrzymanie moczu zwiększa się przy współistniejącej infekcji układu moczowego. Do nasilenia dolegliwości przyczynia się też brak regularnej aktywności fizycznej.
- Wysiłkowe nietrzymanie moczu , to jeden z ważniejszych problemów XXI wieku, w związku ze starzeniem się społeczeństwa - podkreśla dr Andrzej Mazurek z Kliniki Ginekologii AMB. - Dotyczy milionów kobiet na świecie. Przyczyną jest spadek poziomu hormonów w okresie przekwitania, co wywołuje zaburzenia odżywiania tkanek nie tylko w obrębie pochwy, ale również całej przepony moczopłciowej, pęcherza i cewki moczowej. Tkanki stają się mniej elastyczne, zmniejsza się ich napięcie. W konsekwencji dochodzi do wystąpienia objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Trzeba otwarcie, bez skrępowania, powiedzieć o tym swemu ginekologowi, a na pewno pomoże tę przypadłość leczyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny