Koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski czeka trzeci mecz z Rycerzami Rydzyna
Koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski czeka trzeci mecz z Rycerzami Rydzyna Piotr Łozowik
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski nie wygrali po raz drugi z Rycerzami Rydzyna. Stan rywalizacji między obu drużynami jest więc remisowy 1:1 i o awansie zadecyduje trzeci mecz.

Mimo atutu własnego parkietu koszykarzom Tura Basket Bielsk Podlaski nie udało się odnieść drugiego zwycięstwa, które jest przepustką do ćwierćfinału II ligi. W sobotni wieczór podopieczni trenera Piotra Bakuna przegrali z Rycerzami Rydzyna 76:84. O tym która drużyna zagra w 1/4 zadecyduje środowy, trzeci mecz, który odbędzie się na wyjeździe.

Jako pierwsi w sobotnim spotkaniu punkty zdobyli po 1,5 minucie gry goście. Trafił Michał Smolak, a w kolejnej akcji odpowiedział Łukasz Kuczyński i było 2:2. Wyrównana walka trwała przez całą pierwszą kwartę. Raz na prowadzeniu był Tur 10:9, a raz Rycerze 11:10. Po trójce Samolaka w 8 minucie rywale Tura nieco odskoczyli - na sześć punktów 23:17, wygrywając pierwsze 10 minut 23:19.

W drugiej kwarcie goście utrzymali przewagę kilku punktów mimo ambitnej gry gospodarzy. Na domiar złego kontuzji rozcięcia głowy doznał Łukasz Kuczyński i grał do końca meczu w bandażu.

W trzeciej kwarcie, w 26 minucie przewaga Rycerzy urosła do 10 "oczek" 51:41, a na ostatnią kwartę goście przystępowali prowadząc 61:50.

Podopieczni trenera Piotra Bakuna ruszyli w ostatniej części spotkania do odrabiania strat. W 33 minucie, po trafieniu Bartłomieja Wróblewskiego, Tur przegrywał już tylko 57:63. Niestety goście na więcej nie pozwolili już Turowi. Punkty najlepszego na boisku Stanferda Sanny`ego przypieczętowały zwycięstwo Rycerzy Rydzyna 84:76.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Rycerze Rydzyna 76:84 (19:23, 13:14, 18:24, 26:23).
Tur Basket: Jarosław Giżyński 15, Przemysław Zygmunciak 15, Przemysław Tradecki 13, Mateusz Bębeniec 11, Łukasz Kuczyński 10, Bartłomiej Wróblewski 5, Michał Szwedo 4, Jakub Lewandowski 3, Aaron Weres, Marcin Marczuk.
Rycerze: Stanferd Sanny 27, Michał Smolak 20, Szymon Milczyński 14, Kamil Chanas 13, Mateusz Kaiński 4, Jan Sobiech 4, Adam Nawrocki 2, Gerard Świerczyk.
Stan rywalizacji 1-1.