Koszykówka: Legioniści dostali srogie lanie w trzecie kwarcie

Adam Bet cieszył się z trzeciego z rzędu zwycięstwa Tura
Adam Bet cieszył się z trzeciego z rzędu zwycięstwa Tura Fot. Wojciech Oksztol
Tur Bielsk Podlaski bez problemów rozprawił się z Legią Warszawa

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli drugoligowi koszykarze Tura Bielsk Podlaski, pokonując we własnej hali 89:71 Legię Warszawa.

Drużyna Andrzeja Sinielnikowa byłą faworytem wczorajszego meczu i prowadziła od początku, ale przez 20 minut legioniści jak mogli utrudniali życie gospodarzom i przegrywali tylko 36:41.
Koszykarze Tura sprawili lanie rywalom w trzeciej kwarcie, wygrywając ją aż 33:12.

- Wyszliśmy z bardzo agresywną obroną i to przyniosło skutek. Cieszę się, że mogłem dać pograć całej dwunastce zawodników i wszyscy zdobyli punkty - komentuje Sinielnikow.

Radość z wygranej zmąciły bielszczanom wyniki losowania trzeciej rundy Pucharu Polski. W ich hali na razie nie pojawi się żaden zespół z ekstraklasy, bo nasza drużyna wylosowała lidera grupy C II ligi - Rosa-Sport Radom. Na dodatek spotkanie zostanie rozegrane 2 grudnia na parkiecie przeciwnika.

Wyniki 8. kolejki
Tur Bielsk Podlaski - Legia Warszawa 89:71 (19:14, 22:22., 33:12, 15:23).
Tur: Zakrzewski - 23, Zadykowicz - 14, Wysocki - 10, Weres - 10, Monach - 9, Taranta - 7, Bet - 4, Ćwikowski - 3, Kiluk - 3, J. Jóźwiuk - 2, Rudak - 2, Krajewski - 2.
OSSM PZKosz Sopot - AZS UWM Olsztyn 53:61, Żyrardowianka Żyrardów - Astoria Bydgoszcz 87:93, KS Piaseczno - ŻTSNowy Dwór Gdański 87:75, Harmattan Gniewkowo - Korsarz Gdańsk 89:63.
Mecz: Żuraw Gniewino - SKK Siedlce zakończył się wczoraj późnym wieczorem.
Mecze: MMKS Toruń - Basket Kwidzyn i Prokom III Gdynia - OSSM PZKosz Warszawa zostały przełożone.
1. Astoria 8 16 770:574
2. KS Piaseczno 8 15 726:589
3. Basket 7 13 555:412
4. SKK Siedlce 7 13 564:455
5. Harmattan 8 13 695:595
6. Żuraw 7 12 613:499
7. TUR 8 12 666:633
8. ŻTS Nowy Dwór Gd 7 11 554:489