Jako polityczny koordynator Grupy EA prezydent Truskolaski będzie odpowiedzialny za wspieranie organizacji prac Komisji oraz ustalanie priorytetów jej działania. Ponadto, będzie też działał w imieniu swoich kolegów z Grupy, która zrzesza lokalnych i regionalnych polityków z całej Europy.
- Funkcja koordynatora Komisji ECON pozwala mi kontynuować pracę, którą rozpocząłem w poprzedniej kadencji. Polegałą ona na rozwiązywaniu problemów społeczno-gospodarczych w państwach Unii Europejskiej. Dla Grupy EA budowanie odpornej gospodarki europejskiej jest sprawą najwyższej wagi. Jednak musi się to odbywać w sposób zrównoważony, zapewniający włączenie społeczne oraz opierać się na uczciwych i solidnych warunkach na rynku pracy. W tym kontekście podkreślamy ważną rolę gospodarki społecznej jako siły napędowej dla tworzenia miejsc pracy i innowacji społecznych - zapowiedział tuż po wyborze Tadeusz Truskolaski.
Stwierdził również, że głównym zadaniem Komisji będzie prowadzenie działań gospodarczych, zgodnie z niezbędnym zapotrzebowaniem rynków pracy na określone kwalifikacje w ujęciu lokalnym i regionalnym oraz europejskim. Potrzebny jest też skuteczny i efektywny system pomocy dla osób potrzebujących i niedających sobie rady z podstawowymi problemami życiowymi.
- UE musi wykazać prawdziwe zaangażowanie na rzecz zwiększenia potencjału małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które stanowią podstawę gospodarki UE w zakresie tworzenia miejsc pracy na szczeblu lokalnym, a także tworzyć zachęcające otoczenie biznesowe, by mogłyby one się rozwijać. Jednocześnie UE musi zająć się przeszkodami, które napotykają MŚP, by dotrzymać kroku szybkiemu tempu, w jakim cyfryzacja, gospodarka oparta na danych, skomplikowane przepisy administracyjne czy rosnąca rola społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw przekształcają gospodarkę europejską. Nasze przedsiębiorstwa i pracownicy muszą mieć możliwość czerpania w pełni z korzyści, jakie oferuje nasz rynek wewnętrzny - podkreślił nowy koordynator polityczny Grupy EA.

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?