MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Klasa patronacka KAN. Inwestycja w zawodową przyszłość

Adrian Kuźmiuk
Opracowanie:
Uczniowie kierunku „Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych” poznawali tajniki innowacyjnych wtryskarek bezpośrednio u producenta tych maszyn. Trwa też nabór do kolejnego rocznika klasy pod patronatem firmy KAN.
Uczniowie kierunku „Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych” poznawali tajniki innowacyjnych wtryskarek bezpośrednio u producenta tych maszyn. Trwa też nabór do kolejnego rocznika klasy pod patronatem firmy KAN. KAN
Uczniowie kierunku „Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych” poznawali tajniki innowacyjnych wtryskarek bezpośrednio u producenta tych maszyn. Trwa też nabór do kolejnego rocznika klasy pod patronatem firmy KAN.

- KAN od zawsze stawiał na praktyczną naukę zawodu, a umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej jest kluczowym elementem w procesie edukacji. Chcemy by uczniowie traktowali naukę w tej klasie, jako inwestycję w swoją zawodową przyszłość i stwarzamy im ku temu warunki – zarówno podczas praktyk w halach firmy, jak i u zewnętrznych wiodących producentów innowacyjnych urządzeń – mówi Jan Kaczan, wiceprezes KAN. - Dlatego, realizując szkoleniowe cele, wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania takich warsztatów u czołowego producenta maszyn wtryskowych. Pozwala to uczniom poznać najnowsze technologie i zyskać praktyczne umiejętności przy obsłudze maszyn, z którymi jako przyszli operatorzy będą mieli do czynienia.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas pierwszej i drugiej kierunku, realizowanego przez Branżową Szkołę I st. nr 9, należącą do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku.

- Firma, w której odbyły się warsztaty, to znany na światową skalę producent tych urządzeń, wykorzystujący najnowsze technologie, również z zakresu robotyki przemysłowej –– mówi technolog KAN, nauczyciel praktycznej nauki zawodu i organizator szkolenia.

Szkolenie przebiegało w trzech etapach - najpierw uczniowie poznawali teorię, następnie za pomocą komputera – wirtualnie programowali maszynę wtryskową, a w końcu na hali produkcyjnej, już na rzeczywistej maszynie mieli wyprodukować zadany detal. Dzięki takiemu systemowi szkolenia – uczestnicy mogli uniknąć błędów i ryzyka ewentualnego uszkodzenia maszyny.

- Uczniowie klasy mają praktyki także w fabryce KAN, dlatego to szkolenie jest istotne przy realizacji zadań na produkcji – dodaje przedstawiciel KAN. - Wyjazd do producenta i poznawanie rozwiązań z zakresu formowania wtryskowego to kolejny krok w kierunku budowania silnej i konkurencyjnej kadry zawodowej, która będzie w stanie sprostać wymaganiom współczesnego rynku pracy.

Egzaminy i rekrutacja

Maj i czerwiec to też czas intensywnych przygotowań do egzaminów zawodowych, do których na początku czerwca przystępują uczniowie klasy trzeciej. Egzamin, złożony z części teoretycznej i praktycznej, przeprowadzany jest pod okiem nauczycieli szkoły i przedstawicieli firmy KAN.

- To ostateczne potwierdzenie, nabytych podczas trzyletniej nauki kwalifikacji zawodowych – mówi Wiesław Kalinowski, kierownik kształcenia praktycznego w ZSZ nr 2. – Warto dodać, że nasza szkoła jest obecnie jedynym w Polsce ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodu operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Obecnie – do 18 czerwca- trwa nabór dla absolwentów szkół ponadpodstawowych, chętnych do nauki na nowym kierunku. Absolwenci klasy po trzyletnim okresie nauki mają zapewnione miejsca pracy w firmie KAN. Mogą też kontynuować edukację w 2-letniej branżowej szkole II stopnia, podnosząc swe kwalifikacje do poziomu technikum i dalsze wykształcenie wyższe na studiach technicznych.

Nowy kierunek nauczania zawodu powstał cztery lata temu w ramach unijnego projektu Miasta Białystok i obecnie jest kontynuowany w należącej do ZSZ nr 2, Branżowej Szkole I st. nr 9. Pomysłodawca – firma KAN - jeden z największych pracodawców w regionie i ceniony producent z branży instalacyjnej, objęła klasę swoim patronatem. Prócz gwarancji zatrudnienia, ze strony patrona uczniowie mogą też liczyć m.in. na atrakcyjny system stypendialny, zajęcia praktycznej nauki zawodu w rzeczywistych warunkach u pracodawcy i prowadzenie zajęć przez specjalistów – praktyków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny