Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Absolwenci wrócili w szkolne mury w setną rocznicę (ZDJĘCIA)

OG/JUL
Absolwenci wrócili w szkolne mury w setną rocznicę istnienia placówki
Absolwenci wrócili w szkolne mury w setną rocznicę istnienia placówki Wojciech Wojtkielewicz
Wielki jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku za nami. Szkoła ma już sto lat i wychowały się w niej pokolenia. Wielu absolwentów zdecydowało się wrócić w szkolne ławki, by spotkać swoich dawnych kolegów. Z uśmiechem przeglądali fotografie w kronikach i te zawieszone na ścianach. Niektórym zakręciła się nawet łza wzruszenia!

- Czuję ogromną radość! Powrót do mojej dawnej szkoły budzi bardzo wiele wspomnień. Cofnęłam się dziś do przeszłości o 40 lat i chociaż minęło tyle czasu to wciąż mam sentyment do tych murów i tego co tu przeżyłam - mówi wzruszona Barbara Tomczak, absolwentka z rocznika 78.

To jedna z wielu osób, które przyszły świętować wyjątkowy jubileusz swojej szkoły.

- Obchodzimy setną rocznicę istnienia placówki. Ogromnie cieszymy się, ponieważ na zaproszenie na naszą uroczystość odpowiedziało mnóstwo wspaniałych gości i absolwentów. Świętujemy- uśmiechał się Dariusz Bossowski, dyrektor II LO.

Po części oficjalnej odbywającej się w podlaskiej operze, absolwenci i zaproszeni gości mogli obejrzeć część artystyczną, którą przygotowało 150 uczniów. Był też tort. Zaś o godz. 16 odbyło się spotkanie koleżeńskie w budynku liceum przy ul. Narewskiej 11. W programie: słodki poczęstunek, zwiedzanie szkoły i wspólne przeglądanie zdjęć.

Jubileusz stulecia II LO w Białymstoku w operze przy Odeskiej

II LO w Białymstoku obchodzi sto lat istnienia. Wielki jubil...

II LO swoje początki wiąże z utworzonym w 1915 roku Polskim Gimnazjum Realnym, które mieściło się w budynku przy ulicy Warszawskiej 63. Jednak to 22 listopada 1919 roku jest kluczową datą w dziejach szkoły. Upaństwowionemu Gimnazjum Żeńskiemu, mieszczącemu się przy ulicy Mickiewicza 1, nadano wówczas imię księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej.

To jedna jedna z najstarszych szkół w mieście i regionie. To elitarna placówka z tradycjami i perspektywami, która może się także pochwalić licznymi sukcesami naukowymi.

- Łączymy nowoczesność, pielęgnujemy też tradycję. Mamy wspaniałą, kreatywną, otwartą młodzież, która chce się uczyć. My nauczyciele też chętnie idziemy do pracy, bo wiemy, że ta młodzież chce. Nikogo nie trzeba zmuszać do nauki. Staramy się pokazać, że szkoła to nie tylko lekcje, to nie tylko nauka. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych, na kołach artystycznych, muzycznych. Mamy również bogatą ofertę zajęć sportowych, nawet karate - mówi Dariusz Bossowski, dyrektor II LO w Białymstoku.

- Ta szkoła jest szczególna, cieszy się ogromną renomą i popularnością - chwalił II LO Dariusz Piontkowski, minister edukacji - W wielu rankingach wypada bardzo wysoko. Jest traktowana jako jedna z najlepszych szkół w regionie. Takiej pozycji ta szkoła, by nie osiągnęła bez pracy dyrekcji i nauczycieli, którzy potrafią wykorzystać potencjał ucznia.

Zobacz więcej: II LO w Białymstoku obchodzi sto lat istnienia. Wielki jubileusz ściągnął do opery nie tylko tłumy absolwentów! (zdjęcia)

Białystok. 100-lecie II LO (22.11.2019)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny