Jagiellonia zremisowała z Cracovią 1:1 i jest już pewna utrzymania w ekstraklasie Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok jest już na 100 procent pewna utrzymania się w ekstraklasie. W sobotnim spotkaniu zremisowała Cracovię 1:1, a ozdobą spotkania był gol Jesusa Imaza zdobyty strzałem z połowy boiska. W drugiej połowie niefortunna interwencja Michała Pazdana, po której piłka odbiła się od głowy Tarasa Romanczuka wpadając do bramki, spowodowała że padł tylko remis.

Jeden punkt, który był tak potrzebny Jagiellonii został osiągnięty. Remis 1:1 z Cracovią daje już Żółto-Czerwonym pewne utrzymanie w ekstraklasie. Trzeba jednak prawdzie spojrzeć w oczy. To Cracovia nie jest zadowolona z osiągniętego rezultatu. W Białymstoku była bliższa zwycięstwa.

Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Adriana Siemieńca. Białostoczanie więcej utrzymywali się przy piłce i byli stroną atakującą. W 14 minucie padła przepiękna bramka. Israel Puerto zagrał piłkę w środek pola. Tu przejął ją Jesus Imaz i widząc, że bramkarz gości wyszedł z bramki postanowił przelobować Lukasa Hrosso. Bramkarz Cracovii nie sięgnął futbolówki, która wpadła do siatki jego bramki.

Jagiellonia - Cracovia. 16 251 widzów na trybunach

Długo trwała euforia kibiców, a przybyło ich na mecz aż 16 251, w tym ponad cztery tysiąca najmłodszych fanów, którzy utworzyli żywo reagującą Dziecięcą Ultrę. Oni zasiedli właśnie za bramką, do której trafił Imaz, vis a vis dorosłej Ultry.

Jagiellończycy poszli za ciosem. Chwilę później mogło być już 2:0. Ponownie do piłki dopadł Imaz, ale niestety trafił w słupek bramki Cracovii. Goście mogli wyrównać w 19. minucie. Uderzeniem Michała Rakoczego wybronił nogą Zlatan Alomerović.

Cracovia miała jeszcze dwie szanse, by wyrównać. W 35. minucie przestrzelił głową Mateusz Bochnak, a w końcówce fatalnie zachował się Alomerović, który podał piłkę Benjaminowi Kallmanowi. Ten na szczęście przestrzelił.

Bramkarz Jagiellonii grał już jednak z urazem uda, kilka minut wcześniej niefortunnie zderzył się z obrońcą Jagiellonii. Po przerwę Alomerović już nie wyszedł, a miedzy słupkami zastąpił go Sławomir Abramowicz.

Jagiellonia - Cracovia. Samobój Żółto-Czerwonych

W drugiej połowie więcej z gry mieli już krakowianie. W 58. minucie Rakoczy zagrał piłkę w pole karne, Michał Pazdan wybił piłkę głową tak nieszczęśliwie, że trafiła ona w głowę Tarasa Romanczuka po czym ugrzęzła w bramce Jagiellonii.

Cracovia mogła szybko objąć prowadzenie stwarzając kilka dobrych sytuacji. W najlepszej z nich, w 72. minucie Patryk Makuch strzelił w słupek. Poprawka Rakoczego była na szczęście niecelna.

W końcówce obudziła się Jagiellonia, ale brakowało także skuteczności i mecz zakończył się remisem, remisem na wagę pozostania Jagiellonii w ekstraklasie.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Jesús Imaz 14, 1:1 Taras Romanczuk 58 samobójcza
Jagiellonia: Zlatan Alomerović (46. Sławomir Abramowicz) - Tomáš Přikryl, Miłosz Matysik (40. Mateusz Skrzypczak), Israel Puerto, Michał Pazdan (75. Dušan Stojinović), Bojan Nastić (55. Bartłomiej Wdowik) - Michal Sáček, Aurélien Nguiamba (75. Tomasz Kupisz), Taras Romanczuk, Jesús Imaz - Marc Gual.
Cracovia: Lukáš Hroššo - Cornel Râpă, Arttu Hoskonen, Jakub Jugas, Virgil Ghiță, Mateusz Bochnak - Benjamin Källman (88. Jakub Myszor), Takuto Oshima (79. Jani Atanasov), Karol Knap (85. Jewhen Konoplanka), Michał Rakoczy (85. Kacper Jodłowski) - Patryk Makuch.
Żółte kartki: Pazdan (Jagiellonia); Hoskonen (Cracovia)
Sędziował: Karol Arys (Szczecin).
Widzów: 16 251.