IMPREZY
  BIAŁYSTOK

  Tak się bawi Białystok!

  Rozwiń
  IMPREZY
  Zwiń

  Tak się bawi Białystok!

  Białostoczanie wiedzą jak się bawić. Oto ostatnie gorące imprezy

  Jarosław Dziemian

  Jarosław Dziemian

  B. F. Skok

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Jarosław Dziemian odpowiada na pytania internautów

  Jarosław Dziemian odpowiada na pytania internautów ©B. F. Skok

  Kandydat na prezydenta Białegostoku.
  Jarosław Dziemian odpowiada na pytania internautów

  Jarosław Dziemian odpowiada na pytania internautów ©B. F. Skok

  <Jarosław Dziemian> Witam serdecznie wszystkich Internautów.  <LEON> Witam, dlaczego został pan kandydatem "niezależnym i bezpartyjnym"?

  <Jarosław Dziemian> Zawsze byłem bezpartyjny i niezależny. Interesuje mnie gospodarka, sprawy miasta w którym się urodziłem wychowałem i wykształciłem.  <warez> Na stronie internetowej Jardu widnieje pan jako inżynier. Jaką uczelnię pan skończył i z jaką specjalnością?

  <Jarosław Dziemian> Ukończyłem Wyższą Szkołę Inżynierską w Białymstoku (Obecna Politechnika Białostocka), jestem inżynierem mechanikiem.  <Qpatman> Dlaczego warto na Pana głosować? (w kilku słowach)

  <Jarosław Dziemian> Odniosłem sukces w życiu, pokazałem co potrafię jako przedsiębiorca i człowiek. Moje doświadczenia i umiejętności można wykorzystać dla rozwoju miasta i regionu.  <Bruno> Czy głównym celem pana kandydatury jest służenie społeczeństwu czy promocja firmy Jard?

  <Jarosław Dziemian> Moje dotychczasowe działania są przykładem tego, że zawsze na sercu leżały mi sprawy nie tylko własnej firmy ale również społeczeństwa.  <Qpatman> Jak Pan pogodzi fotel prezydenta i szefa firmy?

  <Jarosław Dziemian> Moja firma jest zarządzana m.in. przez moją najbliższą rodzinę. W przypadku wygranej w wyborach, odpowiedzialność i zarządzanie JARDEM przekażę moim córkom i zięciom, którzy pracują teraz wraz ze mną.  <Stenek> Dlaczego nie robi Pan specjalnej kampanii wyborczej w radiu Jard?

  <Jarosław Dziemian> Nie sztuką jest wygrać mając dwie stacje radiowe.  <Boro> Jak Pan sądzi czy dojdzie do drugiej tury wyborów, jeśli tak to kto weźmie w niej udział??

  <Jarosław Dziemian> Nie jestem prorokiem. Jeszcze za wcześnie na oceny.  <Qpatman> Jako prezydent można delikatnie "utrudniać" życie dla konkurencji firmy Jard, co Pan o tym sądzi?

  <Jarosław Dziemian> Nigdy nie zajmowałem się zwalczaniem konkurencji. Wprost przeciwnie. Wielokrotnie pomagałem. Będzie tak i w przypadku wygranej.  <Bruno> Ja się z tym zgodzić nie mogę. Jednym z elementów pana programu jest umocnienie skansenu pod Jurowcami. Już teraz widać, ze interesuje Pana tylko jard. Obok skansenu jest hotel Wiking. Juz teraz chodzi panu o reklamę firmy. Czy tak nie jest?

  <Jarosław Dziemian> Ja nie budowałem zajazdu Wiking. Kupiłem go w stanie dewastacji. Nie decydowałem też o lokalizacji muzeum Wsi Polskiej. Wiking będzie tylko kroplą w morzy potrzeb hotelowych tej wielkiej inwestycji. Potrzeby hotelowe będą sto razy większe niż teraz.  <Qpatman> Czy nie uważa Pan że bez dobrego zaplecza politycznego nic tak naprawdę się w mieście nie zrobi (jako prezydent)?

  <Jarosław Dziemian> Liczę na współpracę wszystkich opcji bez względu na opcję polityczną czy wyznanie. Liczy się fachowość, kompetencje, konsekwencja w działaniu.  <warez> Tradycyjnie pada tu pytanie o preferencje konsumenckie. Jakie używki pan preferuje?

  <Jarosław Dziemian> Wszystko jest dla ludzi a ze szkła lubię statki w butelce. Alkoholu prawie nie używam. Walczę z nałogiem palenia.  <Bruno> Czy sukcesem jest także doprowadzenie do obecnego stanu zalewu w Wasilkowie? Był pan jego dzierżawcą. Miał Pan go oczyścić i co? Czy podobnie "zaopiekuje" się Pan Białymstokiem?

  <Jarosław Dziemian> Od dwóch lat nie jestem dzierżawcą zalewu. W tym czasie zalew zarósł. Kiedy byłem jego dzierżawcą czyściłem go regularnie. Dowodem nie będą Mistrzostwa Europy Modeli Pływających w Wasilkowie.  <zbigniew> Czy pomysł z wielkim skansenem jeszcze bardziej nie pogłębi wizerunku Białegostoku jako prowincji i wioski, co ma bezpośrednie przełożenie na mniejsze zainteresowanie ze strony inwestorów?

  <Jarosław Dziemian> Skansen będzie jedną z wielu atrakcji turystycznych mających na celu przyciągnięciu turystów z zachodu i wschodu. Tak już było w czasie ekspansji turystów ze wschodu. Banki, Macro, Auchan i inni zainwestowali w tym czasie w Białystok.  <cenzor> Lubi p. DZIEmian DZIEci, a ile im płaci za pracę w Radio Yard? Konkretnie, nie wykrętnie.

  <Jarosław Dziemian> Dzieci mają dyżury w radiu. Należą do klubu radiowca. Opłata miesięczna za kartę klubową wynosi 30 zł, w tym szkolenia, dostęp do sprzętu, opiekę radiową.  <Qpatman> Co Pan sądzi (jako Prezydent co Pan zrobi) o deptaku na Lipowej?

  <Jarosław Dziemian> Każde miasto ma swój deptak i pasaż. Tylko nie róbmy tego na siłę. Wykorzystajmy to jako miejsce reprezentacyjne miasta oraz do rozwoju handlu, usług, wypoczynku.  <poran> Wkrótce w Białymstoku będzie 45 parafii. Dużo to, czy mało?

  <Jarosław Dziemian> Nie mogę ocenić czy to dużo czy mało. Zależy to od wiernych.  <Bronek> Zrobił Pan już radio dla dzieci, a czy planuje Pan stworzyć np. radio dla emerytów?

  <Jarosław Dziemian> Na razie tego nie planuję. Część czasu antenowego przeznacza się w radiu na tematy emerytów i rencistów. W każdy czwartek w klubie KRĄG o 18.00 jest Wieczorek Seniora.  <warez> Kandyduje pan na prezydenta, a czy wie pan ile wynosi roczny budżet Białegostoku?

  <Jarosław Dziemian> Około 500 mln. Nie miałem w ręku bilansu. Na stronach internetowych Urzędu Miast dane są sprzed kilku lat.  <Bronek> Czy na antenie Radia Jard mogą prezentować się inni kandydaci na prezydenta?

  <Jarosław Dziemian> Oczywiście, że tak. Moje radio jest otwarte dla wszystkich. Bez względu na opcje polityczne i wyznanie. Będzie mi bardzo miło gościć innych kandydatów.  <Boro> Skąd chce Pan wziąć pieniądze na realizacje swoich pomysłów, np. na budowę tego megaskansenu w Jurowcach??

  <Jarosław Dziemian> Mam deklaracje wielu białostockich firm, które chcą zainwestować w to przedsięwzięcie. Chcę wykorzystać przedsiębiorczość lokalną do budowy megaskansenu i innych obiektów.  <witek> W ostatnim czasie w naszym mieście trwa "wojna przez dumpingowe ceny". Jak Pan pomoże taksówkarzom po swoim wyborze?

  <Jarosław Dziemian> Sam byłem taksówkarzem oraz dyrektorem Prywatnego Zrzeszenia Handlu i Usług. Znam ten zawód od podszewki. Jedynym ratunkiem dla taksówkarzy jest jak najszybsze ożywienie miasta przez masowe i częste imprezy turystyczne, handlowe, wyznaniowe itp.  <nazista> Kiedy będzie jakaś impreza w Białymstoku?????? porządna, a nie jakieś disko g.....!

  <Jarosław Dziemian> W najbliższą niedziele ma być happening wyborczy organizowany przez "Poranny" i OPZZ. Na rynku Kościuszki wystąpią m.in. zespoły muzyczne.  <zbigniew> Kiedy zobaczymy Jarosława Dziemiana pędzącego innym samochodem po ulicach Białegostoku? Lexus już się chyba trochę znudził ludziom...

  <Jarosław Dziemian> Kocham stare samochody dobrych marek. A jeśli się nie psują to ich nie zmieniam

  Dziękuję za miły chat, zapraszam w niedzielę na Prawybory w nysce na Rynku Kościuszki. Obiecuję mały acz gustowny drobiazg. Do zobaczenia  Dziękujemy za udział zarówno naszemu gościowi jak i wszystkim uczestnikom !

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo