Jagiellonia gromi w sparingu

Grzegorz Rasiak (z lewej) i Tomasz Frankowski rozumieją się na boisku coraz lepiej A. Zgiet
Piłkarze Jagiellonii Białystok, kończący zgrupowanie w tureckim Side wygrali we wtorek dwa ostatnie sparingi. Żółto-czerwoni pokonali bułgarski Czerno More Warna 4:0, a wcześniej rozprawili się z młodym zespołem FK Rostow 1:0.

W spotkaniu z Bułgarami, będącym prawdopodobnie próbą generalną przed ligą, wystąpili zawodnicy, na których zapewne postawią w pierwszym meczu z Koroną (20 lutego) trenerzy Tomasz Hajto i Dariusz Dźwigała. Test wypadł znakomicie, bowiem jagiellończycy już przed przerwą zdobyli cztery bramki.

Ostre strzelanie rozpoczął już w 1. minucie Tomasz Frankowski, który po podaniu Niki Dżalamidze otworzył wynik meczu.

Kolejne dwa gole były dziełem pary: Tomasz Kupisz - Grzegorz Rasiak. W 22. minucie Kupisz dośrodkował z rzutu wolnego na głowę rosłego napastnika, a ten zdobył swojego szóstego gola w zimowym okresie przygotowawczym.

Minutę później Rasiak odwdzięczył się podaniem do Kupisza, a ten strzałem z pola karnego nie dał szans bramkarzowi Czerno More.

Przed przerwą wynik spotkania podwyższył ponownie Frankowski, który zakończył kombinacyjną akcję, w której udział mieli także Dżalamidze i Rasiak.

W drugiej połowie szkoleniowcy Jagi skupili się głównie na testowaniu nowych ustawień i gole już nie padły.

Przed południem szansę dostali natomiast głównie zawodnicy rezerwowi, którzy także wypadli nieźle, pokonując rosyjską młodzież z FK Rostow 1:0. Jedynego gola meczu strzelił Igor Zubowicz.

W środę jagiellończycy zameldują się już w kraju i na miejscu będą przygotowywać się do inauguracji rundy wiosennej.

Wyniki

Jagiellonia - Czerno More Warna 4:0 (4:0). Bramki: 1:0 - Frankowski (1), 2:0 - Rasiak (22), 3:0 - Kupisz (23), 4:0 - Frankowski (37).

Jagiellonia: Sandomierski - Gigauri, Cionek, Porębski, Nowotka (46. Norambuena) - Kupisz, Dzalamidze, Tymiński (CZK. - 61. Rasiak), Makuszewski (46. Arłukowicz - 81. Makuszewski) - Frankowski (46. Cetkovic), Rasiak (60. Pawłowski).

Jagiellonia - FK Rostow (ME) 1:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Zubowicz (77).

Jagiellonia: Ptak (46. Leszczyński) - Bartczak, Kostuch, Łupiński, Pejovic - Kalista, Bandrowski (46. Arłukowicz), Kądzior, Seratlic - Pawłowski (46. Cetkovic), Zubowicz.