Jagiellonia gromi w sparingu

Bartłomiej Pawłowski (z lewej) strzelił dwa gole dla Jagi w pierwszym tegorocznym sparingu Fot. A. Chomicz
Przebywający na zgrupowaniu w Gutowie Małym piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali trzecioligową Wartę Sieradz 4:0, w pierwszym tegorocznym sparingu.

Żółto-czerwoni zagrali bez przeziębionych Jarosława Lato i Andriusa Skerli. Trener Michał Probierz dał szansę występu 20 zawodnikom, którzy zagrali po 45 minut. Wyjątkiem był testowany obrońca Błażej Radler, który zagrał cały mecz.

Prowadzenie dla białostoczan dał strzał Francka Essomby, który uderzeniem z dystansu zaskoczył bramkarza rywali. Przed przerwą okazję na podwyższenie wyniku miał Tomasz Frankowski, który zmarnował rzut karny.

Po przerwie do siatki Warty trafił Radler, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dwa ostatnie trafienia były dziełem młodego Bartłomieja Pawłowskiego.

Kolejny mecz kontrolny żółto-czerwoni rozegrają w środę, a przeciwnikiem będzie Zawisza Bydgoszcz.

Jagiellonia Białystok - Warta Sieradz 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Essomba (22), 2:0 - Radler (59), 3:0 - B. Pawłowski (66), 4:0 - B. Pawłowski).

Jagiellonia (I połowa): Lipka - Kijanskas, Soczyński, Radler, Józefiak - Makuszewski, Kašćelan, Murawski, Essomba - M. Burkhardt - Frankowski.

Jagiellonia (II połowa): Lipka - Norambuena, Cionek, Radler, Pejović - Kupisz, Hermes, Grzyb, Seratlić - Grzelak, B. Pawłowski.