Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 5:2 (zdjęcia, wideo)

(kw)
Jagiellonia pokonała Wigry 5:2
Jagiellonia pokonała Wigry 5:2 Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok wygrała w Surażu mecz sparingowy z drugoligowymi Wigrami Suwałki 5:2.

Zaczęło się planowo, bo już w 3. minucie, po dośrodkowaniu Tomasza Kupisza piłkę do bramki Wigier piętą posłał Brazylijczyk Maycon.

Ale potem do głosu doszli drugoligowcy, którzy obnażyli największą słabość Jagiellonii - grę obronną przy stałych fragmentach gry. Willer dośrodkował najpierw z rzutu rożnego, a po kilku minutach z wolnego i Jakub Słowik dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Ciekawostką jest to, że drugą bramkę dla Wigier zdobył głową Andrzej Niewulis, którego suwalczanie wypożyczyli właśnie z Jagiellonii.

Znacznie lepiej było po przerwie, kiedy żółto-czerwoni strzelili cztery gole. Jedno z nich było dziełem Pawła Zawistowskiego, który po powrocie z Arki Gdynia stara się przekonać do siebie trenera Michała Probierza.

Największe brawa wywołało trafienie Tomasza Frankowskiego na 4:2. Franek oddał ładny, techniczy strzał z około 20 metrów. PIłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W ekipie Probierza zabrakło kontuzjowanych: Mladena Kascelana, Luki Pejovica, Bartłomieja Pawłowskiego, Roberta Arzumanjana i Marcina Burkhardta oraz przebywającego na testach medycznych w Evertonie Liverpool Grzegorza Sandomierskiego.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 5:2 (1:2). Bramki: 1:0 - Maycon (3), 1:1 - Brokas (18), 1:2 - Niewulis (22), 2:2 - Kukol (49), 3:2 - Zawisotwski (80), 4:2 - Frankowski (83), 5:2 - Frankowski (90-karny).
Jagiellonia (I połowa): Słowik - Norambuena, Porębski, Cionek, Straus - Kupisz, Grzyb, Zawistowski, Seratlić - Cetković, Maycon.
Jagiellonia (II połowa): Baran - Bartczak, Skerla, Soczyński, El Mehdi - Makuszewski, Hermes, Zawistowski, Kukol, Plizga - Frankowski.
Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkiewicius (46. Darda), Pomian (46. P. Walicki), Świerzbiński (83. Sawicki), Niewulis (68. T. Bartczak), Ł.Walicki (67. Sławicki) - Willer (78. Ołowniuk), Brokas (46. Mikulenas).