Jagiellonia Białystok - OSiR Wigry Suwałki 5:1

W najciekawszym meczu juniorów starszych Jagiellonia Białystok bez trudu pokonała OSiR Wigry Suwałki 5:1.

Rozegraliśmy dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Mam jednak pretensje o brak skuteczności, bo powinniśmy zwyciężyć znacznie wyżej - ocenia trener jagiellończyków Mariusz Kulhawik.

Suwalczanie przyjechali do Białegostoku opromienieni pogromem 33:0 Krypnianki Krypno. W stolicy województwa sami znaleźli jednak pogromców i nie mieli żadnych szans. Od początku na bramkę gości sunął atak za atakiem. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu Michała Stecia Jagę na prowadzenie wyprowadził Michał Świderski. Potem białostoczanie pudłowali na potęgę. Dopiero w 30. minucie Grzegorz Arłukowicz i w 32. Świderski wykorzystali sytuacje sam na sam z bramkarzem i losy spotkania zostały rozstrzygnięte.

Po zmianie stron tempo meczu zmalało, ale bramki nadal padały. Świderski skompletował hat-tricka, a z rzutu wolnego trafił Dawid Grodzki i żółto-czerwoni prowadzili 5:0. Honor Wigier w ostatnich sekundach uratował Adam Pomian.

Z rozgrywek juniorów starszych wycofały się Korona Dobrzyniewo i Perspektywa Łomża.

Wyniki 2 kolejki:

Jagiellonia Białystok - OSiR Wigry Suwałki 5:1, Freskovita Wysokie Mazowieckie - Forty Piątnica 1:0, Dąb Dąbrowa Białostocka - Hetman Białystok 1:0, Jagiellonia II Białystok - Orzeł Kolno 6:2, KS Michałowo - GKS Kleosin 1:2.

Mecz: Włókniarz Białystok - Pomorzanka Sejny nie został rozegrany.
Pauzowały: KS Śniadowo i Krypnianka Krypno.