Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jacek Chańko w radzie nadzorczej OSiR Szelment. Zarząd województwa wybrał białostockiego radnego i byłego piłkarza Jagiellonii

red
Był ostoją Jagiellonii Białystok, rej wodził też w Stomilu Olsztyn, grał w Werderze Brema. Od czterech kadencji zasiada w Radzie Miasta Białystok. Najpierw w klubie PO, potem Białostoczanie 2014, a od sześciu lat pod szyldem PiS. Teraz Jacek Chańko będzie nadzorował ośrodek w Szelmencie, zimową stolicę województwa podlaskiego.

- Nie ma w tym nadzwyczajnego – mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. - Z miejsca w radzie zrezygnował jej przewodniczący Marcin Sutkowski. Wskazaliśmy jego następcę.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie jest spółką jest spółką z ograniczoną odpowiedzialności. Województwo podlaskie ma w nim 100 proc. udziałów (20 301 udziałów o wartości nominalnej 636,03 zł każdy). Zarząd spółki jest jednoosobowy i reprezentowany przez Pawła Żuka.

W trzyosobowej radzie nadzorczej do tej pory zasiadali:

  • Marcin Sutkowski, przewodniczący rady nadzorczej
  • Paweł Czemiel – w wiceprzewodniczący rady nadzorczej
  • Krzysztof Gutowski - sekretarz rady nadzorczej

Sprawdź: Zobacz oświadczenie majątkowe białostockich radnych

30 stycznia zarząd województwa udzielił pełnomocnictwa Tomaszowi Klimowiczowi, pracownikowi gabinetu marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku do występowania na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników WOSiR Szelment. Zgodnie z nim powinien głosować nad uchwałą w sprawie powołania Jacka Chańki do składu rady nadzorczej.

Czytaj też: Narciarze krytykują prezesa Szelmentu

Jacek Chańko w przeszłości był m.in. piłkarzem Jagiellonii Białystok, a obecnie miejskim radnym (klub PiS) w Białymstoku. Teraz pierwszy raz będzie występował w roli członka rady nadzorczej.

- Ważne, by ten Ośrodek wyprowadzić na prostą mówi Jacek Chańko nawiązując do trudnej sytuacji finansowej Szelmentu. - Swoje piętno na jego kondycji odcisnęła pogoda, która nie rozpieszcza. Mam nadzieję, że znajdziemy na to pomysł.

Ostatnie zimy dla Ośrodka nie były zbyt łaskawe. Ciepła aura nie przyciągała narciarzy. W tegorocznym budżecie województwa podlaskiego przeznaczono 600 tys. zł na dokapitalizowanie WOSiR w Szelmencie.

Czytaj też: Radny chciał upamiętnić śmierć Jezusa

Zobacz koniecznie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny