IV liga piłkarska: Hetman Białystok wygrał ze Zniczem Suraż 3:1

Hetman (niebieskie stroje) przypieczętował zwycięstwo w drugiej połowie, kiedy goście z Suraża grali w osłabieniu Fot. Bogusław F. Skok
To było jedno ze słabszych spotkań w naszym wykonaniu - mówi Mirosław Mojsiuszko, trener Hetmana Białystok, mimo wygranej jego zespołu 3:1 ze Zniczem Suraż w meczu 16., zaległej kolejki.

Liderujący Hetman coraz pewniejszym krokiem podąża do III ligi, ale we wczorajszym meczu gospodarzom nie było łatwo.

- Ciężko nam się gra z pozycji faworyta - tłumaczy Mojsiuszko.

Zawodnicy z Suraża nie przestraszyli się białostoczan i przez długi czas toczyli wyrównany bój.

- Nasza gra nie była zła i kto wie, jak wszystko by się potoczyło, gdyby nie czerwona kartka Marka Stypułkowskiego na początku drugiej połowy - ocenia Mariusz Gałczyk ze Znicza.

Hetmańscy wykorzystali osłabienie przyjezdnych i po golach Sebastiana Kuca i Radosława Hawryluka przypieczętowali wygraną. Honorowe trafienie dla Znicza było dziełem Damiana Zubowskiego.

Wyniki 16. kolejki
Hetman Białystok - Znicz Suraż 3:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Grzybowski (15), 2:0 - Kuc (49), 2:1 - Zubowski (57), 3:1 - Hawryluk (65).
Pomorzanka Sejny - Dąb Dąbrowa Białostocka 4:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Cieślak (37), 1:1 - Bogusławski (43), 2:1 - Olkowski (50-karny), 3:1 - Gliński (65), 4:1 - Olkowski (85-karny).
Promień Mońki - Korona Dobrzyniewo 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Kiszło (13), 1:1 - Jamiołkowski (23-karny), 2:1 Kulikowski (74).
Wissa Szczuczyn - Skra Wizna 4:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Łapiński (3), 2:0 - Łapiński (6), 3:0 - Remiszewski (33-samobójcza), 4:0 - Piwko (57).
KS Michałowo - Gryf Gródek 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Wroceński (13), 1:1 - Osypiuk (43), 2:1 - Gołdowski (60), 2:2 - Tomczyk (64-karny).
Tur Bielsk Podlaski - Kolejarz Czeremcha 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Klepacki (37).
Iskra Narew - Puszcza Hajnówka 1:5 (0:1). Bramki: 0:1 - Kicel (16), 1:1 - Rakowski (55), 1:2 - Banasiuk (57), 1:3 - Lasota (65), 1:4 - Banasiuk (90), 1:5 - Lasota (90).
Mecz: Piast Białystok - Hetman Tykocin - zostanie rozegrany 13 maja.

Program 23. kolejki
9-10 maja: Wissa - Znicz, Michałowo - Promień, Tur - Pomorzanka, Iskra - Piast, Puszcza - Hetman B., Kolejarz - Hetman T., Gryf - Dąb, Skra - Korona.