IV liga: ŁKS 1926 Łomża pokonał 5:0 Śniadowo i awansował, Cresovia Siemiatycze w barażach o utrzymanie się

Piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża w nowym sezonie zagrają w III lidze
Piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża w nowym sezonie zagrają w III lidze Wojciech Wojtkielewicz
ŁKS 1926 Łomża nie zmarnował szansy na awans do III ligi. Biało-Czerwoni przypieczętowali sukces efektownym zwycięstwem 5:0 z KS-em Śniadowo. Drugi rozgrywki skończył Tur Bielsk Podlaski, a trzeci - Ruch Wysokie Mazowieckie. Bardzo emocjonująca była walka o uniknięcie barażów o utrzymanie się. Dąb Dąbrowa Białostocka rzutem na taśmę wyprzedził Cresovię Siemiatycze i to drużyna z południa województwa będzie walczyło o pozostanie w IV lidze.

Beniaminek ze Śniadowa wiosną spisuje się bardzo dobrze, ale w Łomży nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Piłkarze ŁKS-u wychodzili na spotkanie przy wsparciu licznej publiczności, a na dodatek znali już wynik z Bielska Podlaskiego, gdzie Tur nieoczekiwanie tylko zremisował 3:3 z KS-em Michałowo.

ŁKS - Śniadowo 5:0. Rafał Maćkowski dał sygnał do szturmu

Nic dziwnego, że gospodarze ruszyli do szturmu i już w 3. minucie Rafał Maćkowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Śniadowa i było 1:0. 27-letni napastnik jeszcze w pierwszej połowie powtórzył swój wyczyn i stało się jasne, że żadna siła nie jest w stanie odebrać łomżanom awansu do III ligi. Po zmianie stron sukces łomżan golami przypieczętowali Łukasz Świderski, Felipe i Bartłomiej Ziemak.

Mimo potknięcia z Michałowem pozycji wicelidera nie stracił Tur. Pluć sobie w brodę może za to Ruch. Gdyby klub z Wysokiego Mazowieckiego nie został ukarany walkowerem za wygrany 4:0 mecz u siebie z bielszczanami (za naruszenie przepisów o występach młodzieżowców), to właśnie on a nie ŁKS cieszyłby się z awansu. A tak, po zwycięstwie 4:0 z Warmią Grajewo ekipie trenera Kamila Jackiewicza pozostało na pocieszenie miejsce na najniższym stopniu podium.

IV liga. Dąb wyprzedził Cresovię

Na dole tabeli bardzo długo przedostanie, barażowe miejsce zajmował Dąb. W ostatnim występie przed drużyną trenera Jacka Markiewicza pojawiła się szansa. Piłkarze z Dąbrowy Białostockiej musieli wygrać w Kolnie ze zdegradowanym już Orłem i liczyć na wyjazdową porażkę Cresovii z KS-em Wasilków. No i stało się. Dąb pokonał Orła 4:1, a zespół z Siemiatycz przegrał z wasilkowianami 2:3 i to on wystąpi w barażach z trzecią ekipą okręgówki.

- Powinniśmy wygrać znacznie wyżej, bo już do przerwy mieliśmy chyba pięć setek, a prowadziliśmy tylko 1:0. W drugiej połowie było podobnie i zrobiło się nerwowo, bo w końcówce straciliśmy zawodnika po czerwonej kartce i bramkę na 3:2. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło - mówi trener KS Wasilków Robert Speichler.

WYNIKI 34. KOLEJKI

• ŁKS 1926 Łomża - KS Śniadowo 5:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Maćkowski (3), 2:0 - Maćkowski (33), 3:0 - Świderski (55), 4:0 - Felipe (73), 5:0 - Ziemak (76).
  • Promień Mońki - MOSP Białystok 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Purta (28), 1:1 - Grabarz (67), 1:2 - Rutkowski (84), 2:2 - Stachelek (87).
  • Sparta 1951 Szepietowo - Wigry Suwałki 2:5 (0:1). Bramki: 0:1 - Cudowski (32), 1:1 - Jarmołowicz (58), 1:2 - Cudowski (68), 1:3 - Cudowski (70), 2:3 - Ganiewicz (75), 2:4 - Fajkowski (78), 2:5 - Fajkowski (90).
  • Ruch Wysokie Mazowieckie - Warmia Grajewo 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Grochowski (1), 2:0 - Skibko (10), 3:0 - Grochowski (52), 4:0 - Jackiewicz (89).
  • Orzeł Kolno - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Rogowski (14), 0:2 - Prolejko (57), 1:3 - Brzeziński (63), 1:3 - Dudziuk (75), 1:4 - Susak (83).
  • Tur Bielsk Podlaski - KS Michałowo 3:3 (2:0). Bramki: 1:0 - Kulikowski (30), 2:0 - Trac (32), 2:1 - Grabowski (52), 2:2 - Śliwowski (78), 3:2 - Dzienis (80), 3:3 - Śliwowski (84).
  • Czarni Czarna Białostocka - Krypnianka Krypno 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Charitonow (29), 0:2 - Garbowski (61), 1:2 - M. Hołowacz (85).
  • KS Wasilków - Cresovia Siemiatycze 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Diaczenko (16), 2:0 - Cichoński (48), 2:1 - Tomczyk (52-karny), 3:1 - Szeretucha (81), 3:2 - Mantur (86).
  • Wcześniej grali: KS Grabówka - Wissa Szczuczyn 0:1.