Piłkarze z Łomży (na biało-czerwono) mają awans do III ligi na wyciągnięcie ręki Wojciech Wojtkielewicz
W hicie przedostatniej kolejki IV ligi ŁKS 1926 Łomża wygrał na wyjeździe 4:2 z Warmią Grajewo. Spotkanie drużyn, których kibice są zwaśnieni, przebiegało w bardzo nerwowej atmosferze. Do przepychanek dochodziło i na boisku, i na trybunach. Tuż przed końcem potyczka została przerwana i potrzebna była interwencja policji. Sędzia zdecydował się zakończyć spotkanie przed upływem regulaminowego czasu gry. Triumf gości oznacza, że łomżanie są niemal pewni awansu do III ligi.

W 87. minucie do przepychanek doszło na boisku, w efekcie czego czerwone kartki zobaczyli Edison z Warmii i Thiago z ŁKS-u. Wkrótce potem na ogrodzeniu pojawili się szalikowcy Warmii, wspierani przez sympatyków Jagiellonii Białystok i Mazura Ełk. Interweniowała najpierw ochrona, a potem policja. Służby porządkowe użyły gazu łzawiącego i polewaczki. Arbiter uznał, że kontynuowanie spotkania nie ma sensu i zakończył je.

- Przykro nam, że tak to się wszystko skończyło, bo sam mecz był ciekawym i emocjonującym widowiskiem. Robiliśmy wszystko, by to spotkanie było sportowym świętem w Grajewie i ściągnęło na trybuny jak najwięcej kibiców. To, co się stało stawia pod znakiem zapytania sens naszej ciężkiej pracy - komentuje sekretarz Warmii Janusz Szumowski.

Niezależnie od tego, czy wynik z boiska zostanie utrzymany, czy też grajewianie zostaną ukarani walkowerem, ŁKS jest w znakomitej sytuacji. W ostatniej kolejce zagra u siebie z KS-em Śniadowo i w przypadku zwycięstwa będzie się cieszyć z awansu do III ligi.

IV liga. Tur i Ruch będą ściskać kciuki za KS Śniadowo

Za zespół ze Śniadowa kciuki ściskać będzie Tur, który bez problemów ograł na wyjeździe Dąb 4:0, ale musi czekać na sensację w Łomży i pokonać na zakończenie u siebie KS Michałowo. Teoretyczne szanse ma też jeszcze Ruch, który w środę w zaległej potyczce zmierzy się z Krypnianką i w razie zwycięstwa będzie musiał ograć na koniec Warmię i liczyć na potknięcia rywali z Łomży i Bielska Podlaskiego.

Cresovia jeszcze nie jest pewna swego

Na dole tabeli jest jeszcze jeden znak zapytania. Po porażce u siebie 2:3 z Czarnymi Czarna Białostocka pewna swego nie może być jeszcze Cresovia Siemiatycze. Dąb może ją jeszcze wyprzedzić a 17. drużynę IV ligi czeka baraż z trzecim zespołem okręgówki.

WYNIKI 33. KOLEJKI

• Warmia Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 2:4 (2:2). Bramki: 1:0 - Zarzecki (16), 1:1 - Maćkowski (22), 1:2 - Felipe (31), 2:2 - Mikucki (39), 2:3 - Melao (72), 2:4 - Neruch (86).
  • Dąb Dąbrowa Białostocka - Tur Bielsk Podlaski 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Dzienis (38), 0:2 - K. Kosiński (52), 0:3 - Dzienis (68-karny) 0:4 - K. Kosiński (87).
  • Krypnianka Krypno - Orzeł Kolno 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Stachurski (29), 2:0 - Garbowski (82).
  • Cresovia Siemiatycze - Czarni Czarna Białostocka 2:3 (1:1). Bramki: 0:1 - Nowicki (22-samobójcza), 1:1 - Mantur (45), 2:1 - Dawidziuk (56), 2:2 - Luty (61), 2:3 - Hołowacz (70).
  • Wigry Suwałki - Promień Mońki 4:0 (1:0). 1:0 - Kozłowski (6), 2:0 - Gużewski (50), 3:0 - Cudowski (51), 4:0 - Serbuł (53-karny).
  • KS Michałowo - KS Grabówka 1:5. Bramki dla Grabówki: Domański - trzy, Kurcewicz, Drozdowski.
  • Wcześniej grali: Wissa Szczuczyn - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:6, KS Wasilków - MOSP Białystok 2:0.
  • Niedziela - 11 czerwca: KS Śniadowo - Sparta 1951 Szepietowo (godz. 17).

1. ŁKS 1926 Łomża 33 77 108-28
2. Tur Bielsk Podlaski 33 77 78-37
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 32 72 101-35
4. Wigry Suwałki 33 69 90-43
5. KS Wasilków 33 59 76-44
6. Wissa Szczuczyn 33 57 84-58
7. Warmia Grajewo 33 53 66-53