MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ile wynosi stypendium dla uczniów szkół artystycznych? Oto zasady przyznawania i terminy zgłoszeń

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Dwa razy do roku przyznawane jest stypendium dla uczniów szkół artystycznych
Dwa razy do roku przyznawane jest stypendium dla uczniów szkół artystycznych Unsplash
78 uczniów szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski otrzymało w środę w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie stypendia MKiDN. Wręczyła je wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka. Ile wynosi stypendium dla uczniów szkół artystycznych? Jaką średnią ocen trzeba mieć, aby otrzymać pieniądze z ministerstwa? Ile razy w roku jest przyznawane stypendium? Poznaj zasady i ważne terminy.

Spis treści

Stypendium dla uczniów szkół artystycznych

Stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego za osiągnięcia artystyczne dostają uczniowie szkół średnich o profilu artystycznym. Uczniowie są doceniani za bardzo dobre wyniki w nauce oraz są laureatami krajowych lub międzynarodowych konkursów.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbywa się odpowiednio – w czerwcu lub w październiku. Cała kwota przyznanego stypendium wypłacana jest jednorazowo, za pośrednictwem szkoły.

Ile wynosi stypendium dla szkół artystycznych i jakie są warunki przyznawania?

Kwota stypendium wynosi 4200 zł. Warunkiem jest uzyskanie za semestr wysokiej średniej ocen z przedmiotów artystyczno-zawodowych. Otrzymują je także uczniowie – laureaci krajowego lub międzynarodowego konkursu.

Stypendium ministerialne jest wyrazem docenienia waszej pracy – powiedziała wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka podczas wręczenia wyróżnień uczniom

Jesienią 2023 aż 78 uczniów otrzymało stypendia. Wiceminister MKiDN życzyła, aby stypendium stało się dla uczniów „pięknym początkiem kariery” i bodźcem do dalszej pracy. Podziękowała też wychowawcom i nauczycielom za rozwijanie talentu uczniów. Zaznaczyła jednak, że sam talent nie wystarcza do osiągania sukcesów, bo „najważniejsza jest praca nad nim, która odbywa się właśnie pod państwa kierunkiem i opieką”.

Życzę państwu, aby wasi podopieczni osiągali sukcesy i zdobywali laury na najbardziej znanych polskich i międzynarodowych estradach – zwróciła się do nauczycieli.

Wiceminister Zwinogrodzka zaznaczyła też, że uczniowie szkół artystycznych mają coraz lepsze warunki nauki dzięki państwowym programom modernizacji infrastruktury i obiektów szkolnych.

Łącznie to około 200 inwestycji na kwotę ponad 600 mln zł. Wierzę, że szkoły artystyczne staną się teraz bardziej przyjaznymi miejscami pracy – powiedziała Zwinogrodzka.

Jak zgłosić uczniów do otrzymania stypendium?

Jak przypomina MKiDN kandydatów zgłaszają dyrektorzy szkół, w następujących terminach:

  • do 15 kwietnia – dla uczniów z klas programowo najwyższych,
  • do 15 września – dla pozostałych uczniów.

Źródło:

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ile wynosi stypendium dla uczniów szkół artystycznych? Oto zasady przyznawania i terminy zgłoszeń - Strefa Edukacji

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny