III liga piłkarska. Zobacz wszystkie wyniki

Piłkarze MKS Mielnik zatrzymali liderów z Sokółki.
Piłkarze MKS Mielnik zatrzymali liderów z Sokółki. fot. Anatol Chomicz/Archiwum
Mielnik - Sokół 1:1, Tur - Motor 2:0, Olimpia - Orzeł 3:1, Warmia - Start 1:1, Promień - Huragan 1:4, Pogoń - Mazur 2:1.

Liderujący Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA nieoczekiwanie stracił punkty w Mielniku, remisując z miejscowym MKS 1:1.

- Nie był to nasz dobry mecz i powinniśmy się cieszyć z punktu - przyznaje Mirosław Dymek, trener Sokoła.

Prowadzenie dla Mielnika zdobył tuż po przerwie Tomasz Tuttas. Wyrównał kilka minut później Dzidosław Żuberek.

- Była to jedna z nielicznych akcji oskrzydlających. Niepotrzebnie przez większość meczu próbowaliśmy atakować środkiem pola, który rywale zagęścili - tłumaczy Dymek.

Goście grali ostatnie pół godziny w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką (za dwie żółte) ukarany został Andriej Łomako. Mimo kilku dobrych okazji ekipy z Mielnika do strzelenia zwycięskiego gola (m.in. uderzenie w poprzeczkę) mecz zakończył się remisem.

Trwa seria Olimpii

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Olimpia Zambrów, która po wygranej 3:1 z Orłem Kolno awansowała na drugie miejsce.

- Oby ta dobra seria trwała jak najdłużej - cieszy się Dariusz Kossakowski, trener Olimpii. - Nie przeceniałbym tego wyniku, bo Orzeł zagrał słabo - zaznacza.

W górnej połówce tabeli zadomowił się także Tur Bielsk Podlaski, który pokonał u siebie Motor Lubawa 2:0.

- Z wyniku jestem zadowolony, ale z naszej postawy dużo mniej - mówi Lucjan Trudnos, trener Tura. - Rywale grali lepiej. A my wyprowadziliśmy dwie kontry i akurat udało się trafić do siatki - tłumaczy.

Powoli, ale systematycznie pnie się w tabeli Pogoń Łapy, która bez większych problemów pokonała u siebie Mazura Ełk 2:1.

Promień zamyka tabelę

Nie wiedzie się za to Warmii Grajewo i Promieniowi Mońki. "Wilczki" straciły gola w ostatniej minucie gry i zremisowały ze Startem Działdowo 1:1. Promień mimo prowadzenia 1:0 został rozgromiony przez zespół Huragana Morąg aż 1:4 i spadł na ostatnie miejsce.

Wyniki 6. kolejki:

Olimpia Zambrów - Orzeł Kolno 3:1 (3:1). Bramki: 1:0 - Karwacki (15), 2:0 - W. Kowalczyk (20), 3:0 - Modzelewski (27), 3:1 - Sosnowski (36).

Warmia Grajewo - Start Działdowo 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - P. Pawluczuk (25-karny), 1:1 - Piotrkowski (90).

MKS Mielnik - Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Tuttas (48), 1:1 - Żuberek (55).

Tur Bielsk Podlaski - Motor Lubawa 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Szmurło (42), 2:0 - Szmurło (71).

Promień Mońki - Huragan Morąg 1:4 (1:2). Bramki: 1:0 - Bagiński (18), 1:1 - Kulpaka (37-karny), 1:2 - Graczyk (39), 1:3 - Graczyk (84), 1:4 - Madej (90).

Pogoń Łapy - Mazur Ełk 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Leśniewski (18), 2:0 - Stanisławski (58), 2:1 - Guzowski (90-karny).

Vęgoria Węgorzewo - Mrągowia Mrągowo 1:0, Czarni Olecko - Concordia Elbląg 2:1.

Program 7. kolejki:

12-13 września: Motor - Olimpia, Pogoń - Tur, Huragan - Mazur, Concordia - Promień, Sokół - Czarni, Mrągowia - Mielnik, Start - Vęgoria, Orzeł - Warmia.