III liga piłkarska. Sokół Sokółka rozprawiła się z Olimpią Zambrów (zdjęcia)

Dzidosław Żuberek (z przodu) strzelił kolejnego gola w barwach Sokoła
Dzidosław Żuberek (z przodu) strzelił kolejnego gola w barwach Sokoła fot. Wojciech Oksztol
Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA pewnie pokonał na własnym boisku Olimpię Zambrów 3:0 i tym samym zakończył rundę jesienną z 13 zwycięstwami. Na pozycji wicelidera umocniła się Warmia Grajewo, która zwyciężyła Motor Lubawę 3:1.

Obie podlaskie ekipy zwiększyły jeszcze swoją przewagę nad resztą stawki, bo przegrał goniący czołówkę Huragan Morąg.

- Na pewno nasz dorobek 28 punktów jest satysfakcjonujący i mam nadzieję, że wiosną będziemy prezentować się równie udanie - mówi trener Warmii Piotr Pawluczuk.

Szkoleniowiec Wilczków ma powody do satysfakcji, bowiem odkąd przejął zespół, jeszcze nie poniósł porażki. Nie inaczej było również w meczu z Motorem.

- Rywale zostawili po sobie bardzo przyzwoite wrażenie i trochę musieliśmy się napocić, żeby wygrać - przyznaje Pawluczuk.

Prowadzenie dla Warmii uzyskał strzałem z rzutu wolnego Marcin Arciszewski. Wynik podwyższył jeszcze przed przerwą Maksim Mirva.

- Trochę nas uśpiło to prowadzenie i daliśmy sobie strzelić gola zaraz po wyjściu na drugą połowę - komentuje opiekun Wilczków.

Na szczęście po kilku minutach sytuacja znów była pod kontrolą, gdyż do siatki rywali trafił Mariusz Milczarek.

- Musimy teraz usiąść i porozmawiać z prezesami na temat włączenia się do walki o awans - przyznaje Pawluczuk.

Dzidek znowu strzela

Podobne rozmowy czekają włodarzy Sokoła, który ma najlepszy dorobek spośród wszystkich liderów ośmiu grup III ligi.

- Zachowujemy chłodne głowy i nie podpalamy się naszą coraz większą przewagą - tłumaczy Mirosław Dymek, trener Sokoła.

W ekipie z Sokółki 10. gola w tym sezonie strzelił Dzidosław Żuberek, który w 18. minucie wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie rywali z Zambrowa dobili Norbert Toczydłowski i Michał Kopeć.

Powody do radości mają także piłkarze Tura Bielsk Podlaski. Podopieczni Lucjana Trudnosa wygrali na wyjeździe z Vęgorią Węgorzewo i opuścili ostatnie miejsce.

- Jestem bardzo zbudowany grą moich zawodników, którzy udowodnili, że mają spory potencjał - mówi trener Tura.

Czas powiedzieć prawdę

W gorszych nastrojach spędzą zimę piłkarze Pogoni Łapy i MKS Mielnik, które dość wyraźnie przegrały swoje spotkania. Szczególnie bolesna była porażka Mielnika, który uległ na własnym boisku Mazurowi Ełk aż 1:6.

- Czas powiedzieć prawdę o podlaskich sędziach, którzy całą rundę byli nieudolni i stronniczy. Nie inaczej było też w meczu z Mazurem - mówi rozgoryczony Lech Cicirko, trener Mielnika.

Wyniki 15. kolejki:
Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA - Olimpia Zambrów 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Żuberek (18-karny), 2:0 - Toczydłowski (62), 3:0 - Kopeć (90).

Warmia Grajewo - Motor Lubawa 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Arciszewski (25), 2:0 - Mirva (43-karny), 2:1 - Żurawel (52), 3:1 - Milczarek (61).

Czarni Olecko - Promień Mońki 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Bierć (55), 1:1 - Kiszło (60).

MKS Mielnik - Mazur Ełk 1:6 (0:3). Bramki: 0:1 - Golak (17), 0:2 - Wierzbicki (30), 0:3 - Wiśniewski (35), 0:4 - Janik (62-karny), 0:5 - Wierzbicki (76), 1:5 - Andryszek (85), 1:6 - Safarjan (90).

Orzeł Kolno - Pogoń Łapy 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Makowski (55), 2:0 - Makowski (70).

Vęgoria Węgorzewo - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 - Szmurło (64), 0:2 - Car (68), 0:3 - Szmurło (74).

Mrągowia Mrągowo - Concordia Elbląg 4:2, Start Działdowo - Huragan Morąg 1:0.