II liga piłkarska. Wigry Suwałki zremisowały z Olimpią Elbląg 0:0

Wojciech Wojtkielewicz
W sobotnim meczu II ligi piłkarskiej Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:0

Nie udało się piłkarzom Wigier Suwałki przywieźć z Elbląga trzech punktów. Sobotni mecz zakończył się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

Pierwsza połowa nie była wybitnym piłkarskim widowiskiem, groźnych sytuacji z bramkowym zagrożeniem po obu stronach nie było wiele. W 27 minucie Kamil Adamek zagrał do Bartłomieja Babiarza, który huknął z pierwszej piłki. Jednak bardzo niecelnie i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy. Z kolei w 35 minucie Adrian Karankiewicz odegrał futbolówkę do Cezarego Sauczka, a ten sprzed pola karnego płasko strzelił. Piłkę wyłapał jednak Andrzej Witan.

W drugiej połowie suwalczanie byli bardzo bliscy strzelenia gola. Niestety, Witan wybrał piłkę spod nóg Kamila Adamka, który wyszedł na czystą pozycję. Gospodarze także stworzyli bardzo groźną sytuację. Hieronim Zoch obronił uderzenie głową Kamia Wengera. W końcówce suwalczanie uzyskali znacząca przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować strzeleniem zwycięskiego gola. Dwukrotnie uderzał Denis Gojko, ale niestety nieskutecznie.

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0
Olimpia: Andrzej Witan - Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski - Sebastian Kamiński (86. Filip Sobiecki), Wojciech Zyska, Klaudiusz Krasa, Dawid Jabłoński (74. Michał Ressel), Marcin Bawolik (74. Oskar Kordykiewicz) - Janusz Surdykowski (90. Patryk Burzyński).
Wigry: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (85. Grzegorz Aftyka), Martin Dobrotka, Rafał Grzelak, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka (89. Paweł Gierach) - Mateusz Sowiński (66. Kacper Wełniak), Wojciech Kamiński (65. Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (65. Patryk Czułowski), Cezary Sauczek - Kamil Adamek.
Żółte kartki: Surdykowski, Zyska, Krasa - Babiarz, Dobrotka, Grzelak.
Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).