II liga koszykówki. Porażka po dogrywce Żubrów Białystok w stolicy

Wojciech Wojtkielewicz
Żubry Chorten Białystok przegrały po dogrywce, w wyjazdowym meczu z Isetią Erzurum Warszawa 84:88. W ten weekend pauzowali koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu przebiegała po myśli koszykarzy z Białegostoku, którzy byli bardzo skuteczni i w 17 minucie, po trafieniu Mariusza Rapuchy, prowadzili już 42:26.
Po przerwie gospodarze systematycznie zmniejszali dystans do Żubrów, którzy jednak przed ostatnią kwartą zachowywali jeszcze przewagę 7 punktów 51:58.
Nawet na minutę i 57 sekund przed końcem podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego wygrywali jeszcze 74:67. Niestety, przy presingu gospodarzy nasi koszykarze popełnili kilka błędów, które wykorzystali rywale doprowadzając do dogrywki (77:77).
W dodatkowych 5 minutach białostoczanie stracili za 5 fauli Misiewicza, Bombrycha i Rapuchę. Jeszcze na minutę i 13 sekund przed ostatnią syreną był remis 84:84. Końcową wojnę nerów wygrali rywale zwyciężając 88:84.

Isetia Erzurum - Żubry Chorten Białystok 88:84 (17:29, 20:19, 14:10, 26:19, 11:7)
Żubry Chorten: Rapucha 21, Bombrych 2, Andruk 19, Zabielski 22, Misiewicz 10, Sulima-Dolina 2, Niezgoda 8, Kosobudzki.
Pozostałe wyniki 11. kolejki:
AZS UJK Kielce - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 69:91, Akademia Koszykówki Legii Warszawa - TSK Roś Pisz 95:90, ŁKS Coolpack Łódź - Kolejarz Basket Radom 84:73, Energa Hutnik Koszykówka - KKS Polonia Warszawa 68:92, MUKS Piaseczno - UKS Trójka Żyrardów 88:77.