II liga koszykarzy. Spokojna wygrana Żubrów Chorten Białystok i nerwowe zwycięstwo Tura Basket Bielsk Podlaski

Żubry Chorten Białystok w Białymstoku pewnie sięgnęli po kolejne zwycięstwo w II lidze Wojciech Wojtkielewicz
Kolejne dwa zwycięstwa odnieśli koszykarze Żubrów Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski w II lidze mężczyzn. Żubry pewnie wygrały u siebie z Profbud Legia Warszawa 84:65. Natomiast Tur Basket stoczył dramatyczny mecz w Warszawie z Isetią WMSS zwyciężając 68:67,

W Białymstoku koszykarze Żubrów Chorten Białystok nie mieli problemów w pokonaniu Profbud Legii Warszawa 84:65. W ostat5niej kwarcie trener Krzysztof Kalinowski mógł wprowadzić na parkiet zawodników do tej pory mniej grających na drugoligowym parkiecie.

Nerwowo było w Warszawie, gdzie Tur Basket Bielsk Podlaski sięgnął po jednopunktowe zwycięstwo z Isetią WMSS 68:67. Drużyna trenera Piotra Bakuna od drugiej kwarty musiała gonić rywali. Zadecydowała ostatnia część spotkania. Przy prowadzeniu Isetii 66:65 Wojciech Jakubiak trafił za trzy punkty i było już 68:66. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym punktem z linii rzutów wolnych na 1,9 sekundy przed końcem spotkania i Tur mógł się cieszyć z wygranej 68:67.

Isetia WMSS - Tur Basket Bielsk Podlaski 67:68 (23:14, 14:16, 16:18, 14:20)
Tur Basket: Wojciech Jakubiak 20, Łukasz Kuczyński 13, Szymon Urbański 10, Bartłomiej Wróblewski 9, Mikołaj Krakowiak 6, Piotr Bobka 4, Paweł Karasiewicz 4, Marcin Marczuk 2, Jakub Grigoruk, Aaron Weres.

Żubry Chorten Białystok - Profbud Legia Warszawa 84:65 (20:15, 26:15, 20:14, 18:21)
Żubry Chorten: Mariu8sz Rapucha 12, Michał Bombrych, Patryk Milewski 26, Szymon Jaworski 11, Arkadiusz Zabielski 13, Daniel Kamiński 5, Jakub Więcko 4, Bartosz Strażewicz 4, Paweł Rodzik, Mateusz Niewiński 6, Paweł Trypus 3.