II liga koszykarzy: Roś Pisz - Żubry Chorten 67:87, Tur Basket - Lublinianka 93:66. Rozstrzygali mecze jedną kwartą

Koszykarze Żubrów mają w tym sezonie na koncie już dziewięć zwycięstw i są blisko ligowego podium Wojciech Wojtkielewicz
Wysokie zwycięstwa odniosły w 13. kolejce nasze zespoły drugoligowe. Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał u siebie 93:66 Lubliniankę, a Żubry Chorten Białystok wygrały na wyjeździe z Rosiem Pisz 87:67. W obu przypadkach podlaskie ekipy rozstrzygały losy potyczek w ciągu jednej kwarty.

Bielszczanie po trzech odsłonach starcia z Lublinianką prowadzili tylko 63:58 i wszystko mogło się jeszcze zdarzyć.

- Rywale grali swobodnie, bez presji, my im na dużo pozwalaliśmy, rzucali trójki i nie mogliśmy odskoczyć - przyznaje Łukasz Kuczyński, który z dorobkiem 27 punktów był najskuteczniejszym zawodnikiem Tura. - Na szczęście w drugiej połowie przycisnęliśmy w obronie i wszystko dobrze się skończyło - dodaje.

Popisem gospodarzy była ostatnia kwarta. Lublinianka przez ponad siedem minut nie zdobyła ani jednego punktu. Tur odjechał na 86:58 i było po wszystkim.

Roś - Żubry 67:87. Double-double kapitana

Trudniejszego rywala miały Żubry, bo Roś we własnej hali wygrał w tym sezonie wszystkie dotychczasowe spotkania. Nic dziwnego, że i z białostoczanami gospodarze długo toczyli wyrównany bój. Jeszcze w połowie trzecie kwarty nasza drużyna prowadziła tylko 52:49. Wtedy nastąpił jednak decydujący fragment gry. Do końca tej odsłony Roś poprawił swój dorobek ledwie o dwa oczka, a goście aż o 18. Zrobiło się 70:51 dla Żubrów i w ostatniej kwarcie wystarczyło kontrolować wydarzenia.

Największy wkład w wygraną naszego zespołu miał Arkadiusz Zabielski. Kapitan białostoczan zapisał na swoim koncie double-double - 28 punktów i 11 zbiórek. 18 oczek dorzucił Michał Bombrych.

W najbliższej kolejce Żubry pauzują, a Tur zagra na wyjeździe z Trójką Żyrardów.

WYNIKI 13. KOLEJKI

• Roś Pisz - Żubry Chorten Białystok 67:87 (18:20, 22:22, 11:28, 16:17). Punkty dla Żubrów: Zabielski - 28, Bombrych - 18, Jaworski - 12, Milewski - 9, Rapucha - 6, Kamiński - 5, Trypus -3, Więcko - 3, Niewiński - 3, Kosobudzki - 0, Stasiewicz - 0.
  • Tur Basket Bielsk Podlaski - Lublinianka Lublin 93:66 (25:22,22:19, 16:17, 30:8). Punkty dla Tura: Kuczyński - 27, Jakubiak - 17, Marczuk - 10, Bobka - 9, Karasewicz - 9, Urbański -8, Grigoruk - 6, Krakowiak - 4, Wróblewski - 3.
  • Sokół Ostrów Mazowiecka - Probasket Mińsk Mazowiecki 69:57, Znicz Basket Pruszków - Trójka Żyrardów 81:69, Ochota Warszawa - Isetia Warszawa 70:74, Legia Warszawa - Legion Legionowo 93:100, Kolejarz Basket Radom - Energa Basket Warszawa 94:103.
  • Pauza: AZS UJK Kielce.