I liga. Podbeskidzie Bielsko Biała - Wigry Suwałki. Falstart suwalczan

ma
Wigry (na niebiesko) przegrały 0;4 pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek
Wigry (na niebiesko) przegrały 0;4 pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek Lucyna Nenow / Polska Press
Od porażki 0:4 z Podbeskidziem Wigry Suwałki wznowiły zmagania po przerwie zimowej w I lidze

Przebudowane Wigry miały od pierwszych spotkań po przerwie zimowej punktować, aby na koniec sezonu zapewnić sobie utrzymanie. W osiągnięciu celu miało pomóc dziewięciu nowych zawodników. Trener Paweł Cretti zdecydował, że wyjazdowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko Biała w wyjściowej jedenastce zacznie pięciu nowych piłkarzy (Martin Dobrotka, Mikołaj Wasilewski, Adam Najem, Mohamed Loua i Johan Oremo).

Przeczytaj także:Przebudowany skład Wigier Suwałki ma uratować I ligę

Suwalski zespół zaczął nawet odważnie i pokazał kilka ciekawych akcji, ale z upływem minut goście musieli coraz bardziej koncentrować się na defensywie. Momentami bramkarz Wigier Dominik Kąkolewski musiał uwijać się jak w ukropie. Przed przerwą skapitulował raz w 33 minucie. 0:1 to najmniejszy wymiar kary jaki spotkał zawodników Wigier w pierwszej połowie. Zaraz na początku drugiej części gry Podbeskidzie podwyższyło na 2:0. Kąkolewski został pokonany strzałem z rzutu wolnego. Gdy w 57 minucie gospodarze strzelili na 3:0 było jasne, że suwalczanie nie zdołają zapunktować. Frustracja była na tyle duża, że nowy nabytek Wigier Mohamed Loua (w przeszłości młodzieżowy reprezentant Belgii) za brutalny faul w 72 minucie został wyrzucony z boiska. Załamanym gościom Podbeskidzie wbiło jeszcze jednego gola.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wigry Suwałki 4:0 (1:0)
Bramki:
1:0 – Kacper Gach (33), 2:0 – Rafał Figiel (47), 3:0 – Dmytro Baszłaj (57), 4:0 – Michał Rzuchowski (89).
Podbeskidzie: Martin Polaček – Bartosz Jaroch, Dmytro Baszłaj, Kornel Osyra, Kacper Gach – Karol Danielak (67. Mateusz Marzec), Rafał Figiel, Michał Rzuchowski, Mateusz Sopoćko (88. Filip Laskowski), Łukasz Sierpina – Marko Roginić (82. Kamil Biliński).
Wigry: Dominik Kąkolewski – Michał Król, Michał Ozga, Martin Dobrotka, Konrad Matuszewski – Mikołaj Wasilewski (46. Cezary Sauczek), Adam Najem (56. Kacper Wełniak), Mohamed Loua, Joel Huertas, Robert Bartczak – Johan Oremo (56. Michał Żebrakowski).
Żółte kartki: Marzec, Laskowski (Podbeskidzie)
Czerwona kartka: Mohamed Loua (Wigry).
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).