II liga. Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 2:2. Wigry zagrają w barażach

Wigry Suwałki zagrają w barażach o I ligę
Wigry Suwałki zagrają w barażach o I ligę Fot Arkadiusz Gola
Wigry Suwałki zremisowały w Grudziądzu z Olimpią 2:2 i stało się jasne, że zagrają w barażach o I ligę.

Remis z Olimpią Grudziądz przesądził grę Wigier Suwałki w barażach o I ligę. Sobotnie spotkanie było bardzo zacięte. Najpierw wynik otworzyły Wigry po 13 trafieniu w sezonie Kamila Adamka. W 44 minucie mógł być remis, ale Jan Balawajder świetnie obronił strzał z rzutu karnego. Gospodarze doprowadzili do wyrównania po przerwie, a po golu Michała Graczyka w 77 minucie wyszli nawet na prowadzenie 2:1.Wyrównał po strzale z głowy Martin Dobrotka.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Kamil Adamek 39, 1:1 Piotr Witasik 54, 2:1 Michał Graczyk 77, 2:2 Martin Dobrotka 89.
Olimpia: Nikodem Sujecki - Piotr Witasik, Robert Obst, Szymon Jarosz - Damian Ciechanowski, Michał Graczyk, Grzegorz Gulczyński, Oskar Kalenik (46. Najim Romero), Mikołaj Gabor - João Criciúma (46. Marko Zawada), José Embaló.
Wigry: Jan Balawejder - Grzegorz Aftyka (81. Robert Bartczak), Wojciech Kamiński, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka, Paweł Gierach (64. Michał Ozga) - Michał Orzechowski, Patryk Czułowski, Cezary Sauczek - Kamil Adamek, Michał Żebrakowski (60. Łukasz Bogusławski).
Żółte kartki: João Criciúma (Olimpia); Kamiński, Piekarski, Ozga (Wigry).
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Pozostałe wyniki 37. kolejki
Błękitni Stargard - Garbarnia Kraków 0:0

Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław 1:4 (0:2).
Bramki: 0:1 Igor Maruszak 13, 0:2 Przemysław Bargiel 32, 0:3 Bartosz Boruń 58, 0:4 Marcin Bartoń 72, 1:4 Janusz Surdykowski 90.

Znicz Pruszków - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:2).
Bramki: 0:1 Néstor Gordillo 11, 0:2 Maciej Wichtowski 37 (samobójcza).

Górnik Polkowice - Bytovia Bytów 5:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Mateusz Piątkowski 17, 2:0 Ernest Terpiłowski 36, 3:0 Mariusz Szuszkiewicz 47, 4:0 Jarosław Ratajczak 77, 5:0 Karol Fryzowicz 89.

Lech II Poznań - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Szymon Skrzypczak 27, 0:2 Mateusz Bartosiak 55, 1:2 Jakub Karbownik 60.

Hutnik Kraków - Sokół Ostróda 1:2 (1:1).
Bramki: 1:0 Patryk Kieliś 15, 1:1 Rafał Siemaszko 19, 1:2 Krzysztof Wicki 46.

Dziś: GKS Katowice - Stal Rzeszów (godz. 20.25)

1. Górnik Polkowice 35 75 69-28
2. GKS Katowice 34 67 61-37
3. Chojniczanka Chojnice 35 66 62-33
4. Wigry Suwałki 35 63 51-35
5. KKS 1925 Kalisz 35 56 50-39